Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 06.112022R.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej.
  • Po Mszach Św. będzie możliwość złożenia Ofiary do puszek na renowację Krzyża na Cmentarzu Komunalnym w Oświęcimiu.
  • Zapraszamy na Tradycyjną Drogę Krzyżową do Brzezinki w intencji Ofiar Obozów Koncentracyjnych i Gułagów. Początek o 14:00 przy Bramie Śmierci w KL Birkenau.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W środę, 9 listopada – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata.
  • W czwartek – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • W piątek, 11 listopada – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy 104 Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Sanktuarium M. B. Wspomożenia Wiernych u Księży Salezjanów,  o 10:00 będzie celebrowana Eucharystia w Intencji Ojczyzny. Po niej wyruszy marsz i nastąpi złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pod Pomnikiem poległych Żołnierzy na cmentarzu parafialnym. Zapraszamy!
  • W sobotę, 12 listopada – wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika

W imieniu Dzieci z Domu Nadziei w Santa Cruz, Siostry Serafitki wyrażają słowa podziękowania wszystkim Parafianom za złożone ofiary, modlitwę i adopcję. Zebrana kwota to 15276 zł. „Bóg Zapłać”!

W poniedziałek, 7 listopada o 11:00, zapraszamy na Mszę Św. za + Księdza Proboszcz Jerzego Brońkę oraz Jego Zmarłych Kolegów Rocznikowych, którą odprawią Księża z Rocznika Święceń.

W nadchodzącym tygodniu, według harmonogramu, odbędą się Spotkania w Małych Grupach dla Kandydatów do Bierzmowania z Klas 8. Zapraszamy!

12 listopada, o 17:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury zostanie zaprezentowany, w ramach VIII Tygla Teatralnego, spektakl w wykonaniu Grupy Teatralnej „Niezależna” z Chełmka Pt. „16 670”. Na plakacie można zobaczyć więcej informacji na temat innych spektakli.

W przyszłą niedzielę, 13 listopada, podczas składki zbierana będzie składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za  Ofiary.

Także w przyszłą niedzielę, o 9:00 w Kaplicy w Dworach, Zespół Śpiewaczy „Dworzanie” zaprasza na koncert pieśni patriotycznych.

Pracownicy Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Oświęcimiu zwracają się z prośba o wsparcie finansowe zbiórki na rzecz Ewy – byłej wychowanki Domu Dziecka, która mierzy się z ciężką chorobą. Ewa jest po operacji guza mózgu i potrzebuje intensywnej i kosztownej rehabilitacji. Więcej informacji na plakacie. Pieniądze można wpłacać na stronie: ZRZUTKA.pl lub pobierając kod umieszczony na plakacie.

Link bezpośredni do zbiórki: https://zrzutka.pl/hmpb3m

Zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej.

GŁOS ŚWIĘTYCH:  „Módlmy się jedni za drugich, abyśmy kiedyś połączyć się mogli w krainie wiecznej radości.” Św. Rafał Kalinowski