Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 06.06.2021R.

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ

  • Po Mszy Św. o 7:30, ZMIANA Tajemnic Różańca w salce katechetycznej.
  • W Broszkowicach o 10:00, będzie celebrowana Msza Św. – ku czci Św. Medarda „O Bł. B. w pracy na roli oraz dobre urodzaje dla Mieszkańców Broszkowic”.
  • O 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe połączone z Procesją Eucharystyczną przy kościele w ramach Oktawy Bożego Ciała.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  • W poniedziałek, 7 czerwca – wspomnienie Bł. Michała Tomaszka, kapłana i męczennika z Pariacoto,
  • We wtorek, 8 czerwca – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej,
  • W piątek, 11 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu na wszystkich Mszach Świętych odnowimy Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,
  • W sobotę, 12 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP,

W Oktawie Bożego Ciała, do przyszłego piątku po Mszy Św. wieczornej – Nabożeństwo Czerwcowe połączone z Procesją Eucharystyczną przy kościele.

W środę 9 czerwca, o 16:30 w kościele próba dla uczniów klas 4 przed rocznicą Komunii Świętej, która odbędzie się w niedzielę 13 czerwca na Mszy Świętej o 10:30. Także w niedzielę o 13:30, kolejna grupa Dzieci z naszej Parafii przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź Dzieci Komunijnych i Rocznicowych będzie w sobotę 12 czerwca o 8:30.

W niedzielę, 13 czerwca podczas składki zbierana będzie Składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Także w przyszłą niedzielę, będziemy gościć Salezjański Wolontariat Misyjny, a kazania będzie głosił ks. Andrzej Policht. Będzie można złożyć Ofiarę do puszek i kupić pamiątki w sklepiku misyjnym łącznie ze świeżo paloną kawą z Etiopii. Ofiara przeznaczona będzie na budowę szkoły w Żytomierzu na Ukrainie.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia i lektury.

Z nauczania Św. Jana Pawła II: „Jeżeli Eucharystia stanowi źródło i szczyt życia Kościoła, tak samo jest nim w odniesieniu do posługi kapłańskiej. Stąd też wyrażając wdzięczność Jezusowi Chrystusowi, naszemu Panu, raz jeszcze powtarzam, że Eucharystia jest główną i centralną racją bytu sakramentu Kapłaństwa, który definitywnie począł się w momencie ustanowienia Eucharystii i wraz z nią”.