Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 06.03.2022R.

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ:

  • Po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy!
  • W parafii Św. Józefa na Zasolu, będziemy przeżywać Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. W programie: o 12:15 złożenie kwiatów pod Tablicą ku czci Żołnierzy Niezłomnych oraz 12:30 Msza Św. w Ich Intencji.
  • Trwa zbiórka Darów materialnych dla Ukrainy. Po Mszach Św. można dostarczyć do salki katechetycznej: żywność długoterminową, śpiwory, koce, pościel, zgrzewki z wodą, środki higieniczne, środki opatrunkowe, pampersy i słodycze dla dzieci. Prosimy, aby dostarczane dary były nowe. Potrzebny będzie transport i osoby do załadunku i rozładunku, aby te dary dowieźć do punktu Caritas w Jawiszowicach. Prosimy o kontakt z osobami, którzy taką pomoc zaoferują. Dziękujemy!
  • O 17:00 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym, które wygłosi Ks. Michał Nowak. Podczas Gorzkich Żalów będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracji wielkanocnej. „Bóg zapłać”!

W minioną niedzielę oraz w Środę Popielcową zebraliśmy 24165 zł. oraz 5 euro, jako pomoc humanitarną dla Uchodźców z Ukrainy. „Bóg zapłać!”

Zapraszamy do udziału w NABOŻEŃSTWACH PASYJNYCH: DROGI KRZYŻOWEJ odprawianej w piątki: o 8:30 – dla Dorosłych, o 16:30 – dla Dzieci, o 17:15 – dla Młodzieży i Dorosłych oraz GORZKICH ŻALÓW z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:00.

Informujemy, że nie będzie rekolekcji wielkopostnych. Natomiast w dniach, od 22 do 29 maja, odbędą się Misje Parafialne, które poprowadzą Księża Michalici z Miejsca Piastowego.

W nadchodzącym tygodniu, według harmonogramu, odbędą się Spotkania w Małych Grupach dla Kandydatów do Bierzmowania z klas 8.

Parafia Św. Maksymiliana w Oświęcimiu organizuje Rekolekcje Wielkopostne dla Osób żyjących w związkach niesakramentalnych 11 i 12 marca BR. Więcej informacji na plakacie.

Parafia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę, 9 kwietnia BR. W programie: Msza Św. w bazylice, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Dróżkach, zwiedzanie Sanktuarium. Wyjazd z parkingu pod zamkiem o 8:00. Opłata za autokar od osoby – 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Od dzisiaj do 3 kwietnia trwają zapisy na X Pieszą Pielgrzymkę Diecezji do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach, która odbędzie się w dniach od 30 kwietnia do 3 maja BR. Więcej informacji na plakacie lub Stronie Pielgrzymki: WWW.FAUSTYNA.BIELSKO.PL

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Polecamy: „Niedzielę” , „Gość Niedzielny”,, „Mały Gość”, „Misyjne Drogi”.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Pokój jest świętą radością serca, w której króluje Pan Bóg” Św. Ojciec Pio