Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 06.02.2022R.

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy!
  • Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W czwartek, 10 lutego – wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy.
  • W piątek, 11 lutego – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Obchodzimy XXX Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w modlitwie o ludziach dotkniętych bólem i cierpieniem oraz o Pracownikach Służby Zdrowia i Księdzu Michale, Kapelanie Szpitala Powiatowego.

Wyrażamy słowa podziękowania Wszystkim, którzy przyszli posprzątać dekorację bożonarodzeniową.

W przyszłą niedzielę, 13 lutego podczas składki zbierana będzie składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Także w przyszłą niedzielę na mocy Dekretu Ks. Biskupa Romana Pindla, zakończy się kadencja Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Na ręce Przewodniczącego Rady Duszpasterskiej Pana Andrzeja Bibrzyckiego, wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim Członkom Rady za Ich gorliwą i merytoryczna współpracę dla dobra posługi duszpasterskiej w naszej Parafii, za Ich życzliwość oraz gotowość w reprezentowaniu Parafii oraz okazaną pomoc w realizacji różnych zamierzeń duszpasterskich i gospodarczych. „Bóg zapłać”!

Przypominamy i prosimy, aby do niedzieli 20 lutego BR zgłaszać w kancelarii parafialnej Kandydatów z odpowiednią rekomendacją z każdego rejonu Parafii: Babice, Broszkowice, Osiedle Błonie, Miasto, Kruki, Dwory. Warunki jakie są stawiane Kandydatom wraz ze Statutem Parafialnej Rady Duszpasterskiej są ogłoszone na Stronie Internetowej oraz w Gablotce. Kandydat winien wyrazić pisemna zgodę wg Załącznika nr 3. Wybory odbędą się w niedzielę 6 marca 2022 r.

Kierując się Apelem Ks. Biskupa Ordynariusza, w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirus, w miesiącu lutym zostają odwołane wszelkie spotkania Grup Dziecięcych, Młodzieżowych oraz Kandydatów do Bierzmowania.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Polecamy: „Niedzielę” , „Gość Niedzielny”, „Apostolstwo Chorych”, „Mały Gość”.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „ Uniosłam wtedy głowę i spojrzałam w kierunku groty. Zobaczyłam Panią odziana w białe szaty. … Równocześnie zaczęłam odmawiać różaniec. Także Pani przesuwała ziarenka różańca, ale nie poruszała wargami. Kiedy skończyłam odmawianie, widzenie ustało natychmiast”. Św. Bernadeta Soubirous