Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.12.2021R.

2 NIEDZIELA ADWENTU

DZISIAJ

  • Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, obchodzimy w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Św. będzie można złożyć OFIARY do puszek przy wyjściu z kościoła. „Bóg Zapłać”!
  • Po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca.
  • Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, o 17:30 Msza Św.
  • W „Bibliotece” i Zakrystii, można nabyć po Mszach Św. OPŁATKI na stół wigilijny oraz Świece Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „ŚWIECA KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ”, a w tygodniu, w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 6 grudnia – wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa, Patrona kościoła katedralnego naszej diecezji.
  • We wtorek, 7 grudnia – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, Patrona Pszczelarzy.
  • W środę, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z Rodzicami na Mszę Św. o 17:00, na której nastąpi poświęcenie medalików.

Msze Św. RORATNIE odprawiamy: od poniedziałku do piątku o 17:00, a w soboty o 7:00. Nie będzie w tym okresie Mszy Św. o 18:00, za wyjątkiem Mszy Św. Nowennowej w środy i wieczornej w soboty.

W nadchodzącym tygodniu, według harmonogramu, odbędą się Spotkania w Małych Grupach dla Kandydatów do Bierzmowania z klas 8. Zapraszamy!

W sobotę, 11 grudnia na 9:00 zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Adwentowy Dzień Skupienia. W programie: Msza Św., konferencja, adoracja i spotkanie przy stole w salce katechetycznej.

  • W niedzielę, 12 grudnia podczas składki zbierana będzie Składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary.
  • Także w przyszłą niedzielę, Społeczność Szkoły Podstawowej w Babicach: Nauczyciele, Uczniowie, Rada Rodziców zapraszają na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, który odbędzie się w przedsionku kościoła w godzinach od 6:30 do 13:30 po Mszach Św. Dochód z Kiermaszu będzie przeznaczony na potrzeby Uczniów Szkoły. Dziękujemy za Wsparcie!

Fundacja małych Stópek zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce „PACZUSZKA DLA MALUSZKA”. Więcej informacji na plakacie. Dary można składać do kosza przed ołtarzem lub w Sanktuarium M. B. Wspomożenia Wiernych u Księży Salezjanów.

Stowarzyszenie Oświęcimianie – Oświęcimianom zaprasza do udziału w XIII Oświęcimskiej Wigilii, która odbędzie się na Rynku Starego Miasta, w niedzielę 19 grudnia, od godziny 16:00.

W Programie: życzenia Bożonarodzeniowe, wspólne śpiewanie kolęd, rozesłanie światełka betlejemskiego, poczęstunek.

W niedzielę, 26 grudnia, w Święto Świętej Rodziny pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30. Serdecznie prosimy Jubilatów oraz Ich najbliższych, aby zgłosili tę uroczystość w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Co to znaczy «czuwam»? To znaczy, staram się być człowiekiem sumienia. Że tego sumienia nie zagłuszam i nie zniekształcam. Nazywam po imieniu dobro i zło, a nie zamazuję. Wypracowuję w sobie dobro, a ze zła staram się poprawiać, przezwyciężając je w sobie”. Św. Jan Paweł II