Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.09.2021R.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ

 • Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej.
 • Podczas Eucharystii o 10:30 Dzieci, Młodzież, Nauczyciele, Katecheci, Schola, Oaza Dzieci Bożych, Ministranci, Lektorzy wraz z Rodzicami zainaugurują Nowy Rok Szkolny, Katechetyczny i Formacyjny. Zapraszamy!
 • Na Mszy Św. o 12:00 trójka Dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Pamiętajmy o Nich w modlitwie.
 • Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych w Wypominkach Rocznych o 17:30.
 • Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, a o 17:30 Msza Św.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

 • We wtorek, 7 września – wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika.
 • W środę, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

W poniedziałek, 6 września, ZAPRASZAMY Rodziców Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na Mszę Św. o 18:00, a po niej Spotkanie w Salce Katechetycznej. Obecność Obowiązkowa!

W czwartek, 9 września po Mszy Św. wieczornej zapraszamy Młodzież szkół ponadpodstawowych oczekującą na przyjęcie Sakrament Bierzmowania. Prosimy o przyniesienie uzupełnionych Indeksów.

SPOTKANIA FORMACYJNE GRUP i WSPÓLNOT NASZEJ PARAFII

 • W środy o 19:00 OAZA DOROSŁYCH zaprasza na adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele, a po niej Spotkanie w salce katechetycznej.
 • W piątki OAZA MŁODZIEŻOWA zaprasza na Mszę Św. o 18:00, a po niej Spotkanie w salce katechetycznej.
 • W sobotę, 11 września na godzinę 9:00 zapraszamy wszystkich MINISTRANTÓW i LEKTORÓW oraz CHĘTNYCH MŁODSZYCH i STARSZYCH KANDYDATÓW, którzy pragną pełnić służbę przy ołtarzu.

Ks. Piotr Leśniak, Proboszcz Parafii Św. Pawła w Bielsku – Białej zaprasza 11 września BR na parafialny festyn rodzinny „KOŚCIÓŁ Od Nowa”. Rozpoczęcie festynu o 14:00. W programie: konkurencje sportowe, warsztaty plastyczne, konkursy z nagrodami, bufet, grill. O 17:00 koncert Zespołu „Petrus”. Dochód z festynu przeznaczony jest na dofinansowanie malowania kościoła. Dla chętnych istnieje możliwość zorganizowania wspólnego wyjazdu z naszej parafii. Prosimy zgłaszać się do kancelarii.

 • W niedziele, 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie dokona się Beatyfikacja Czcigodnych Sług Bożych: kardynała Stefana Wyszyńskiego i Siostry Elżbiety Róży Czackiej. Naszym przygotowaniem do tej Uroczystości jest Nowenna, którą odprawiamy podczas wieczornej Mszy Św.
 • Także w niedzielę na Mszy o 10:30 poświęcimy tornistry na nowy rok szkolny. Szczególnie zapraszamy Pierwszoklasistów rozpoczynające naukę w szkole.
 • Jest to niedziela składki „Inwestycyjnej”. „Bóg zapłać” za składane Ofiary.

18 września: Mężczyźni u Tronu Królowej – OBLĘŻENIE JASNEJ GÓRY: „TWÓRCZA ODWAGA”. Więcej informacji na plakacie.

25 i 26 września: XXXVII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Więcej informacji na plakacie.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej, polecamy Gość Niedzielny poświęcony Beatyfikowanym: Prymasowi Wyszyńskiemu i Róży Czackiej oraz kalendarze misyjne na nowy rok.

Z nauczania Św. Jana Pawła II: „Poświęcając Eucharystii całą uwagę, na jaką zasługuje, oraz dokładając wszelkich starań, aby nie umniejszyć jakiegokolwiek jej wymiaru czy wymogu, stajemy się rzeczywiście świadomi wielkości tego daru. … Nie ma niebezpieczeństwa przesady w trosce o tę tajemnicę, gdyż « w tym Sakramencie zawiera się cała tajemnica naszego zbawienia »”