Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.06.2022R.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

DZISIAJ:

  • Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas Mszy Świętych śpiewa Zespół „ZBRUCZ” z Tarnopola. Po Mszy Św. będzie można złożyć ofiary jako pomoc dla walczącej Ukrainy i zakupić drobne pamiątki i płyty.
  • Zmiana Tajemnic Żywego Różańca, po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej.
  • W Broszkowicach przy Krzyżu o 10:00 będzie celebrowana Msza Św. ku czci Św. Medarda:O Bł. w pracy na roli, zachowanie od klęsk i dobre urodzaje”.
  • Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, a o 17:30 Msza Św. Zapraszamy!
  • Na „Kaplicówce” w Skoczowie odbywają się uroczystości diecezjalne ku czci Św. Jana Sarkandra.
  • O 17:30 Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Serca Jezusowego.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 6 czerwca – święto NMP Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych. Składka przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka.
  • W środę, 8 czerwca – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej.
  • W czwartek, 9 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • W sobotę, 11 czerwca – wspomnienie Św. Barnaby, apostoła.

W czwartek, 9 czerwca w kościele odbędzie się spotkanie Kandydatów do Bierzmowania z Klas 7. Zapraszamy na Mszę Św. o 18:00, Nabożeństwo i spotkanie.

W piątek, 10 czerwca o 19:00 na plebanii, odbędzie się spotkanie Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy!

Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego odprawiamy: w niedziele i święta o 17:30, a w dni powszednie po Mszach wieczornych.

W przyszłą niedzielę, 12 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Podczas składki będzie zbierana „Składka Inwestycyjna”.” Bóg zapłać” za Ofiary. Także w tym dniu uczniowie z klasy 4 na Mszy Św. o 12:00 będą przeżywać Rocznicę Komunii Świętej. Spowiedź Święta dla Dzieci w sobotę o 16:30.

Parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej. Wyjazd w sobotę, 25 czerwca o 7:00 z parkingu pod zamkiem. Koszt od osoby 50 zł. Zapisy w kancelarii. Zapraszamy!

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Klementyny Tańskiej-Hoffmanowej w Oświęcimiu, w imieniu Organizatorów, zaprasza na X PIKNIK RODZINNY – „DZIEŃ SĄSIADA”, 11 czerwca 2022 r. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Polecamy: „Niedzielę” , „Gość Niedzielny”, … .

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Pan powierzył Duchowi Świętemu swoją własność, to jest człowieka, który wpadł w ręce zbójców. Nad nim sam się wzruszył, opatrzył jego rany i za niego dał dwa królewskie denary. A my, którzy otrzymaliśmy przez Ducha Świętego obraz i napis Ojca, i Syna mamy pomnożyć denar nam dany i pomnożony zwrócić naszemu Panu”. Św. Ireneusz Lyonu