Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.05.2019r,.

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

DZISIAJ:

  • Obchodzimy Niedzielę Biblijną. Starajmy się, aby PISMO ŚWIĘTE stało się naszą codzienną LEKTURĄ.
  • Na  Mszy Św. o 10:30  Grupa Dzieci przystąpi do PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ.  Uczniowie Klas 3 gromadzą się przed kościołem do godziny 10:20, aby po przywitaniu, procesyjnie wejść do świątyni, gdzie rozpoczniemy Eucharystię.Prosimy o modlitwę w Intencji Dzieci i Ich Rodzin!!!
  • Zmiana Tajemnic Żywego Różańca, po Mszy Św. o 8:00 w salce katechetycznej.
  • NABOŻEŃSTWO MAJOWE o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 6 maja – święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba.
  • W środę, 8 maja – uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski. W tym dniu o 10:00, w kościele Trójcy Przenajświętszej w Wilamowicach, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli świeceń diakonatu klerykom naszej diecezji.Pamiętajmy w modlitwie o Kandydatach do świeceń.

BIAŁY TYDZIEŃ dla Dzieci Komunijnych i Rodziców od poniedziałku 6 maja do soboty 11 maja. Zapraszamy na  Mszę Św. o 18:00 połączoną z Nabożeństwem Majowym. W poniedziałek Dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki. W sobotę 11 maja na zakończenie BIAŁEGO TYGODNIA Dzieci wraz z Rodzicami wyjadą na Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE: w tygodniu po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele o 17:30.

We wtorek, 7 maja zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania na SPOTKANIE, które rozpocznie się Mszą Św. o 18:00, a następnie Nabożeństwo Majowe i Próba. Przypominamy o przyniesienie uzupełnionych INDEKSÓW. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!

W czwartek, 9 maja  po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na SPOTKANIE Rodziców Dzieci Klas 4, które będą przeżywały Rocznicę Komunii Świętej, w niedzielę 16 czerwca na Mszy Św. o 10:30. Spotkanie odbędzie w salce katechetycznej o 18:30.

Przypominamy i zapraszamy na I Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w naszej parafii w dniach 17 – 19 maja 2019. Hasłem przewodnim są słowa: „Abyście się wzajemnie miłowali…”. Szczegóły dotyczące programu i zapisów na stronie Internetowej parafii.

W przyszłą niedzielę, 12 maja podczas składki będzie zbierana „Składka Inwestycyjna”.

Także w przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego: „W mocy Bożego Ducha”.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Gość Niedzielny”, „Misyjne Drogi”, „Źródło”!

Oświęcimskie Centrum Kultury, zaprasza do Naszego Kina, w niedzielę 12 i 19 maja o 13:15, na projekcje filmu pt. „Miłość i Miłosierdzie”.

Św. Hieronim pisał:
„Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.