Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.04.2020R.

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ

Na Stronie Internetowej Parafii oraz na drzwiach świątyni i w kaplicy cmentarnej znajduje się Rozporządzenie Biskupa Ordynariusza Romana Pindla dotyczące udziału we Mszy Św., w pogrzebach, (maksymalnie 5 osób),  w sprawie spowiedzi, odwiedzin Chorych oraz przeżywania Wielkiego Tygodnia.

Są przygotowane odpowiednie Teksty, aby przeżywać Liturgię Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku oraz Wigilię Paschalną w gronie Rodziny. Dotyczy to także modlitwy przy stole wielkanocnym we własnych domach. (na Stronie Diecezjalnej i Parafialnej)

Zachęcamy, aby się z tym zapoznać i poprzez Liturgię i Modlitwę w Domach tworzyć Wspólnotę Parafialną.

Na Stronie Internetowej znajdują się także Kazania Pasyjne, rozważanie Drogi Krzyżowej oraz rozważania na każdy dzień.

Prosimy zapoznać się Dokumentem Stolicy Apostolskiej w sprawie spowiedzi i odpustów oraz wypowiedzią Papieża Franciszka.

Caritas diecezji w ramach działalności charytatywnej rozprowadza Paschaliki. Minimalna Ofiara za małe Paschaliki to 6 zł. Można je nabywać w kancelarii parafialnej.

Podajemy także numer konta bankowego dla tych Parafian, którzy pragną wesprzeć finansowo funkcjonowanie Parafii: BANK PEKAO S.A.: 25 1240 4155 1111 0000 4629 7853 W przyszłą niedzielę składka „Inwestycyjna”. Wpłacając na konto prosimy zaznaczyć: Inwestycyjna. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

WIELKI TYDZIEŃ

  • Liturgia Wielkiego Tygodnia będzie sprawowana według normalnych terminów w kościołach parafialnych bez udziału wiernych.
  • Nie będzie adoracji w ciemnicy i Bożym Grobie.
  • Przypominamy, aby w Wielki Piątek zachować post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Nie będzie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Błogosławieństwa pokarmów należy dokonać w czasie świątecznego śniadania w Niedzielę Wielkanocną w domu.
  • Wiernych prosimy o uczestnictwo w liturgiach przez środki masowego przekazu. Warto duchowo łączyć się ze swoja parafią. Zachęcamy również do rodzinnej modlitwy, odprawienia Drogi Krzyżowej, adoracji krzyża oraz medytacji Słowa Bożego w naszych domach.

Pierwsza Komunia Święta będzie możliwa, gdy wrócimy do normalnego funkcjonowania. Termin zostanie ustalony wtedy przez Księdza Proboszcza w porozumieniu z Rodzicami. Prosimy Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych, aby zachować spokój, cierpliwość i nie ustalać swoich terminów bez porozumienia z Księdzem i z Wszystkimi Rodzicami. Odpowiednie Informacje pojawią się na Stronie Internetowej, w Ogłoszeniach i przez SMSy. W przypadku wątpliwości Ksiądz Proboszcz prosi o kontakt w kancelarii parafialnej.

Kardynał Stefan Wyszyński głosił:
Każda miłość musi być próbowana i doświadczana.
Ale gdy wytrwa, doczeka się nagrody – zwycięskiej radości.
Każda miłość prawdziwa musi mieć swój Wielki Piątek…
Jeśli więc miłujemy naprawdę, trwajmy wiernie tak, jak trwała na Kalwarii Maryja z niewiastami i ufajmy!
Skończy się Wielki Piątek, przyjdzie Wielka Sobota
i triumf Wielkiej Niedzieli!