Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.03.2023R.

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ

  • Przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami propagując Dzieło „Ad Gentes”. Więcej informacji na plakacie.
  • Po Mszy Św. o 7:30 do salki katechetycznej zapraszamy na Zmianę Tajemnic Różańca Świętego.
  • O 17:00 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym. Podczas Nabożeństwa będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację wielkanocną. „Bóg zapłać”!

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • W środę, 8 marca – wspomnienie Św. Jana Bożego, zakonnika.

W poniedziałek, 6 marca Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej  Matki Małgorzaty Łucji  Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, a o 17:30 Msza Św.

Zapraszamy do  udziału w NABOŻEŃSTWACH PASYJNYCH: 

  • # DROGA  KRZYŻOWA w piątki: o 8:30 – Dorośli, o 17:00 – Dzieci, o 18:45 – Młodzież i Dorośli.
  • # GORZKIE ŻALE w niedziele o 17:00. 

Od piątku, 10 marca, przy wieczornej Mszy Św., rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy!

Informujemy, że od 4 Niedzieli Wielkiego Postu, to jest od 19 marca, będziemy przeżywać Parafialne Rekolekcje Wielkopostne dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych. Zapraszamy!

Parafia Św. Józefa na Zasolu zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie Mszą Św. w piątek 31 marca BR o godzinie 18:00. Więcej informacji na plakatach.

Parafia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę, 1 kwietnia BR. W programie: Msza Św. w bazylice, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Dróżkach. Wyjazd z parkingu pod zamkiem o 7:45 . Opłata za autokar od osoby – 30 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Rozpoczęły się zapisy na XI Pieszą Pielgrzymkę Diecezji do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach, która odbędzie się w dniach od 30 kwietnia do 3 maja BR. Więcej informacji na plakacie lub Stronie Pielgrzymki: FAUSTYNA.BIELSKO.PL

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Spadochroniarzy Wojska Polskiego  w Babicach zapraszają przyszłych Pierwszoklasistów z Rodzicami na Dzień Otwarty, w czwartek, 9 marca od godziny 16:30. Program znajduje się w gablotce.

W przyszłą niedzielę, 12 marca podczas składki zbierana będzie składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Jak można zauważyć przy Tabernakulum pojawił się odnowiony tron oraz kandelabr. W renowacji znajduje się lichtarz do Paschału oraz drugi kandelabr. Zachęcamy Sponsorów do wsparcia dzieła renowacji.

Zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ: „Jezus Chrystus jest dopełnieniem każdej rzeczy i centrum, do którego każda rzecz dąży. Kto Go zna, zna racje wszystkich rzeczy”. B. Pascal