Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 04.12.2022R.

2 NIEDZIELA ADWENTU

DZISIAJ

 • Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, obchodzimy w Polsce  Dzień Modlitwy i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Św. będzie można złożyć OFIARY do puszek  przy wyjściu z kościoła. „Bóg Zapłać”!
 • Po  Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie  ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca.
 • Na Mszę Św. o 9:00 zapraszamy Górników, aby uczcić Ich Patronkę Św. Barbarę i modlić się w Intencji Górników oraz Ich Rodzin.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

 • We wtorek, 6 grudnia – wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa.
 • W środę, 7 grudnia – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, Patrona Pszczelarzy.
 • W czwartek, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. będą odprawiane o 7:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:00. W tym dniu zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z Rodzicami na Mszę Św. o 17:00, na której nastąpi poświęcenie medalików. Na Mszy Św. o 18:00 Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” będzie dziękować Bogu za dar beatyfikacji Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od 16:30 w naszej Świątyni będą Relikwie Bł. Prymasa. Zapraszamy do Ich uczczenia.

Po Mszach Św. w salce katechetycznej zachęcamy do nabycia OPŁATKÓW na stół wigilijny oraz Świece Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „ŚWIECA KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ”, a w tygodniu, w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia i w zakrystii. Minimalna Ofiara za małą świecę to 10 zł., a za dużą 25 zł. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!

Zapraszamy na Msze Św.  RORATNIE, które będą  odprawiane od  poniedziałku  do  piątku o 17:00, a w soboty o 7:00. Nie będzie w tym czasie Mszy Św. o 18:00, za wyjątkiem Mszy Św. Nowennowej w środy i wieczornej w soboty.

Siostry Serafitki zapraszają w poniedziałek, 5 grudnia na wspólną modlitwę   przy Relikwiach Błogosławionej  Matki Małgorzaty Łucji  Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, o 17:30 Msza Św.

W nadchodzącym tygodniu, według harmonogramu, odbędą się Spotkania w Małych Grupach dla Kandydatów do Bierzmowania z klas 8. Zapraszamy!

W sobotę, 10 grudnia o 10:00 zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Adwentowy Dzień Skupienia. W programie: Msza Św., konferencja, adoracja i spotkanie przy stole w salce katechetycznej.

 • W niedzielę, 11 grudnia podczas składki zbierana będzie Składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary.
 • Także w przyszłą niedzielę, Społeczność Szkoły Podstawowej w Babicach: Nauczyciele, Uczniowie, Rada Rodziców zapraszają na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, który odbędzie się w przedsionku kościoła w godzinach od 6:30 do 13:30 po Mszach Św. Dochód z Kiermaszu będzie przeznaczony na potrzeby  Uczniów Szkoły. Dziękujemy za Wsparcie!

Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu organizuje w dniach 16-18 grudnia BR REKOLEKCJE ADWENTOWE 2022 r.: „Czekamy na Zbawiciela w czasach Wojny”. Poprowadzi je o. Szymon Jankowski przeor klasztoru Augustianów w Krakowie. Więcej informacji na plakatach oraz na stronie www.cdim.pl

W poniedziałek, 26 grudnia, w Święto Świętego Szczepana pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30. Serdecznie prosimy Jubilatów oraz Ich najbliższych, aby zgłosili tę uroczystość w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

Przypominamy i zapraszamy na  SPOTKANIA FORMACYJNE WSPÓLNOTY NASZEJ PARAFII

 • W środy o 19:00 OAZA DOROSŁYCH – adoracja w kościele, Spotkanie w salce.
 • W piątki OAZA MŁODZIEŻOWA – Msza Św.  o 18:00, Spotkanie w salce.
 • W soboty  od 9:00 do 11:00SCHOLA, OAZA DZIECI BOŻYCH.
 • W soboty o 8:30 – MINISTRANCI, LEKTORZY, KANDYDACI.

Pragniemy powitać nowych uczestników, którzy poprzez formację chcą doskonalić siebie i służyć Parafii.

W gablotce oraz na Stronie Internetowej naszej Parafii znajduje się Plan Kolędy na 2022 / 2023. Prosimy  o  zapoznanie się z terminami Odwiedzin Duszpasterskich.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ:  „Jesteśmy jedni dla drugich pielgrzymami, którzy różnymi drogami zdążają w trudzie na to samo spotkanie”. Antoine de Saint-Exupéry