Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 04.09.2022R.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

 • Obchodzimy wspomnienie  Bł. Siostry Marii Stelli od Najświętszego Sakramentu  i Towarzyszek, dziewic i męczennic, rozstrzelanych przez Niemców 1 sierpnia 1943r. w Nowogródku. Wśród tych jedenastu Sióstr Nazaretanek,  jest pochodząca z Oświęcimia  Bł. Siostra   Maria, ImeldaJadwiga  ŻAK, urodzona 29 grudnia 1892r.  w  Oświęcimiu i ochrzczona w naszym kościele. Pragniemy, aby w rocznicę urodzin Siostry Imelda wprowadzić do naszej świątyni Jej relikwie. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Błogosławionej Rodaczki.
 • Zmiana Tajemnic Żywego Różańca, po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej.
 • Uroczystą Eucharystią o 10:30 Dzieci, Młodzież, Nauczyciele, Katecheci, Schola, Oaza Dzieci Bożych, Ministranci, Lektorzy oraz Rodzice, rozpoczną Nowy Rok Szkolny, Katechetyczny i Formacyjny. Nastąpi też  poświęcić tornistrów z podręcznikami, zeszytami i przyborami szkolnymi Pierwszoklasistów.
 • Po Mszach Św. odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie chorego Wiktorka. Czterolatek choruje na SMA i potrzebuje leku, który kosztuje ponad 9 mln. zł. Zbiórkę można wesprzeć poprzez zakup różańców, które będą rozprowadzane w przedsionku kościoła. Minimalna ofiara za różaniec wynosi 10 zł. Zachęcamy do ofiarności.
 • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.   

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

 • W środę, 7 września – wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika.
 • W czwartek, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

PRZYPOMINAMY HARMONOGRAM SPOTKAŃ FORMACYJNYCH GRUP i WSPÓLNOT NASZEJ PARAFII:

 • W środy o 19:00 OAZA DOROSŁYCH zaprasza na adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele, a po niej Spotkanie w salce katechetycznej.
 • W piątki OAZA MŁODZIEŻOWA zaprasza na Mszę Św.  o 18:00, a po niej Spotkanie w salce katechetycznej.
 • W sobotę, 10 września na godzinę 9:00 zapraszamy wszystkich MINISTRANTÓW i LEKTORÓW oraz CHĘTNYCH MŁODSZYCH i STARSZYCH KANDYDATÓW, którzy pragną pełnić służbę przy ołtarzu.
 • W każdą sobotę, od godziny 9:00 do 11:00, zapraszamy DZIECI naszej Parafii na spotkanie w salkach SCHOLI i OAZY DZIECI BOŻYCH.
 • RÓŻE ŻYWEGO RÓŻAŃCA, w pierwszą niedzielę po Mszy Św. o 7:30.

Przypominamy i zachęcamy, aby Osoby pragnące skorzystać ze Spowiedzi Świętej, czy to w tygodniu, czy w niedziele przychodziły wcześniej do kościoła!!!

W poniedziałek, 5 września, Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę   przy Relikwiach Błogosławionej  Matki Małgorzaty Łucji  Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, a o 17:30 Msza Św. Zapraszamy!

W czwartek, 8 września, zapraszamy Rodziców Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na Mszę Św. o 18:00, a po niej Konferencja w kościele i  Spotkanie w Salce Katechetycznej. Obecność Obowiązkowa!

W przyszłą niedzielę, 11 września rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. Podczas składki zbierana będzie także składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

Także w przyszłą niedzielę w Sanktuarium Św. Józefa Bilczewskiego, w Wilamowicach odbędą się Dożynki Diecezjalno – Powiatowe. O 11:00 Msza Św. Dziękczynna z tegoroczne plony pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Romana Pinda. Zachęcamy do udziału. Więcej informacji na plakacie.

W niedzielę, 18 września BR ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą Św. o 12:00 w kościele Św. Maksymiliana, a następnie przemarsz do kościoła Św. Józefa na Zasolu. Po przyjściu poczęstunek, a następnie o 15:00 koncert Zespołu „Fausystem” .

Zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Jeżeli człowiek czyni tyle zabiegów, aby żyć dłużej, ileż ich czynić powinien, aby żyć wiecznie”. Św. Augustyn.