Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 04.07.2021R.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ

  • Po Mszy Św. o 7:30, ZMIANA Tajemnic Różańca Świętego w salce katechetycznej.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • We wtorek, 6 lipca – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
  • W czwartek, 8 lipca – wspomnienie Św. Jana z Dukli, kapłana,

W Kancelarii Parafialnej od 1 lipca, trwają zapisy na XXXVIII Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 7 do 11 sierpnia 2021r. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki są słowa: „EUCHARYSTIA ŹRÓDŁEM POJEDNANIA …”. Organizator nie zapewnia noclegów, dlatego przy zapisach na pielgrzymkę podpisujemy deklarację o zapewnionym noclegu oraz zapoznaniu się i przestrzeganiu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Do 20 jest ograniczona ilość osób z naszej Parafii. Więcej informacji u Ks. Macieja i na plakacie.

W sobotę, 10 lipca, Zarząd KLUBU „SAMBORZANIE” Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich w Oświęcimiu ZAPRASZA na obchody 78 Rocznicy „Rzezi Wołyńskiej”. Rozpoczęcie Mszą Św. w naszym kościele o 11:00. Szczegółowy Program na Afiszu.

W niedzielę, 11 lipca podczas składki zbierana będzie Składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Urząd Miasta Oświęcim, zwraca się do Mieszkańców z informacją i przypomnieniem na temat Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań. Więcej informacji na afiszu.

Wszystkim PARAFIANOM, wyjeżdżającym na wakacje, urlopy, rekolekcje i odpoczywającym w domach oraz GOŚCIOM odwiedzającym ZIEMIĘ OŚWIĘCIMSKĄ, na czas letniej kanikuły ŻYCZYMY miłego i bezpiecznego wypoczynku oraz prosimy Boga, aby wakacje były szczęśliwe. Niech Dobry Bóg nam błogosławi, ma w swej opiece i zachowa od wszelkiego złego.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia i lektury.

Z nauczania Św. Jana Pawła II: „Św. Teresa od Jezusa pisała: « Kiedy nie przystępujecie do Komunii i nie uczestniczycie we Mszy św., najbardziej korzystną rzeczą jest praktyka komunii duchowej. Dzięki niej obficie jesteście naznaczeni miłością naszego Pana”.