Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 04.06.2023R.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

DZISIAJ

  • Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Uczniowie z klasy 4 na Mszy Św. o 10:30 będą przeżywać Rocznicę Komunii Świętej.
  • Po Mszy Św. o 7:30 odbędzie się spotkanie w salce dla Róż Żywego Różańca. Zapraszamy!
  • W Broszkowicach przy Krzyżu o 10:00 będzie celebrowana Msza Św. ku czci Św. Medarda:O Bł. w pracy na roli, zachowanie od klęsk i dobre urodzaje dla Mieszkańców Broszkowic”. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na cele parafialne.
  • W Skoczowi na Kaplicówce odbywa się diecezjalna pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra.
  • O 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • W poniedziałek, 5 czerwca – wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, o 17:30 Eucharystia.
  • W środę, 7 czerwca – wspomnienie Bł. Michała Tomaszka, kapłana i męczennika.
  • W czwartek, 8 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

W tym roku Uroczystą Procesję Eucharystyczną odprawiać będziemy z naszego kościoła – ulicami: Dąbrowskiego, Pl. Kościuszki, Sienkiewicza, Zaborska, Jagiełły do kościoła Księży Salezjanów, gdzie błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, zakończymy uroczystość.

O godzinie 9:00 Msza Święta, w naszym kościele, po której to wyruszy PROCESJA.

Prosimy Osoby niosące feretrony i poduszki z symbolami religijnymi o przygotowanie ich wcześniej do procesji. Prosimy także Panów niosących baldachim. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i niesienia symboli religijnych.

Dzieci Komunijne prosimy, aby uczestniczyły w Procesji Bożego Ciała, jak i przez Oktawę podczas Procesji przy kościele w strojach z Komunii Świętej.

Wszystkich Parafian, a szczególnie mieszkających przy trasie PROCESJI BOŻEGO CIAŁA prosimy o udekorowanie domów, okien symbolami religijnymi, niech to będzie znak naszej wiary, jej publicznego wyznania, wypływający z naszej czci dla CHRYSTUSA obecnego w NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE.

Okazja do Spowiedzi przed Bożym Ciałem, codziennie przed Mszami Świętymi. Zachęcamy!

Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego odprawiamy: w niedziele i święta o 17:30, a w dni powszednie po Mszach wieczornych. W Oktawie Bożego Ciała połączone będzie z procesją wokół kościoła. Zapraszamy!

Siostry Serafitki zapraszają na Eucharystię w piątek, 9 czerwca o 17:00, w 10 rocznicę Beatyfikacji Siostry Małgorzaty Łucji Szewczyk. Mszy Św. będzie przewodniczył Ks. Bp Roman Pindel.

W przyszłą niedzielę, 11 czerwca podczas składki zbierana będzie składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Parafia Św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu wraz z Ruchem „Światło-Życie” zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski”, który odbędzie się w niedzielę 18 czerwca. Początek o 14:00 Mszą Św. w kościele Św. Józefa na Zasolu, następnie przemarsz ulicami naszego miasta do ogrodu przy szkole Podstawowej nr 4, gdzie o godz. 16:30 odbędzie się piknik rodzinny: w programie występ zespołu muzyczno-tanecznego „Włóczykije”, grill, wata cukrowa i wiele innych atrakcji dla dzieci. Zapraszamy wszystkich Parafian.

Zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ:
„Każdy nowy dzień jest kwiatem, który rozkwita w naszych rękach”
Adam Mickiewicz