Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 04.04.2021R.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 

PROSZĘ PRZYJĄĆ ŻYCZENIA WIELKANOCNE

„Jam zwyciężył świat” (J). Kamień grobowy u podnóża Golgoty odwalony. Grób pusty… Nie masz Go tu. Wstał. Nie masz Go tu. Idźcie, powiedzcie Piotrowi i uczniom. A przecież całą troską Marii, gdy szły przed świtem ku grobowi, było, czy potrafią namaścić martwe Jego Ciało. Tego nade wszystko pragnęły ich serca miłujące – serca wierne aż po śmierć i aż poza granice śmierci. Pragnęły znaleźć Ciało martwe, złożone w grobie. Wstał. Nie masz Go tu… poprzedza was do Galilei” – Tak głosił Jan Paweł II w Orędziu Wielkanocnym w 1990 r.

Drodzy Parafianie, Siostry Serafitki, Goście!

Tak wyglądała „TROSKA” kobiet, które wczesnym porankiem wielkanocnym śpieszyły do Grobu Jezusa – kto im odsunie kamień, czy potrafią namaścić martwe Ciało Jezusa. I wielkie zdziwienie, niedowierzanie, lęk – kamień odsunięty, grób pusty, złożone szaty, aniołowie – i Żywa Wiara, świadectwo o Zmartwychwstałym i Radość. „Nie lękajcie się – Jam zwyciężył świat”.

Czy w Naszym Życiu nie pojawiają się troski, obawy, niedowierzanie, gdy w Wielkanoc słyszymy REZUREKCYJNE DZWONY, radosne „ALLELUJA”, widzimy zapalony PASCHAŁ? Czy jesteśmy gotowi głosić, że Pan prawdziwie Zmartwychwstał, że żaden grobowy kamień nie może oddzielić nas od Miłości Zbawiciela, że warto zainwestować w Tego co zwyciężył śmierć, piekło i szatana? Może warto usłyszeć: „Wstał. Nie masz Go tu, …”

Uczestnicy Radości Paschalnej!

Życzymy Wam serdecznego spotkania ze Zmartwychwstałym, budowania Życia na fundamencie pustego grobu, pokoju serca oraz pewności, że nasze niepewności oświeca blask Wielkiej Nocy. 

Życzymy zdrowia, czerpania Obfitych Łask ze Zdrojów Zbawienia oraz Miłości, która pokona wszelki grobowy kamień naszych lęków, obaw i zaniedbań. 

Dzielmy się Radością Paschalną! Alleluja! 

Duszpasterze Parafii Wniebowzięcia NMP!

Bogu dziękujmy za wszelkie dobro, które płynie od Chrystusa Zmartwychwstałego. Wyrażamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy przyczynili się do radosnego, pełnego wiary i skupienia przeżycia Triduum Paschalnego: za przygotowanie dekoracji „Ciemnicy”, „Bożego Grobu”, kościoła oraz Liturgii Triduum Paschalnego, za zaangażowanie w uczestnictwo i przeżywanie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Za wyrozumiałość związaną z obostrzeniami wynikającymi z pandemii. Za wszelkie złożone Ofiary.

Wyrazy PODZIĘKOWANIA składamy: Siostrze Jadwidze, Zakrystiance, Pani Organistce, Służbie Liturgicznej Ołtarza – Ministrantom i Lektorom, Siostrom Serafitkom, Księżom Współpracownikom za Ich posługę w konfesjonale oraz zaangażowanie podczas Liturgii, Różom Różańcowym oraz Innym Osobom prowadzącym adoracje,  Panu Adamowi i Panom, którzy przygotowali dekoracje, Paniom sprzątającym kościół, Pani kucharce. Wielkie dzięki i szacunek dla Panów prowadzących transmisję internetową, dzięki Którym mogliśmy modlitewnie i duchowo łączyć się ze świątynią parafialną i przeżyć radość paschalną.  „BÓG ZAPŁAĆ”!

DZISIAJ

  • Dodatkowa Msza Św. o 15:00 połączona z Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • Zapraszamy na Nieszpory Świąteczne o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  • Poniedziałek wielkanocny, 5 kwietnia. Msze Św. jak w niedziele. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Trwa Oktawa Wielkanocna. W piątek w Oktawie nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę, 11 kwietnia będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia.   

  • O 15:00 zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.
  • W Święto Bożego Miłosierdzia rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jest to Święto patronalne Caritas oraz Dzień modlitwy za kierowców.

W Imieniu Mieszkańców Noclegowni przy ul. Dąbrowskiego wyrażamy PODZIĘKOWANIE OFIARODAWCOM, którzy wsparli produktami spożywczymi funkcjonowanie tego Domu. „Dziękujemy”!

Apelujemy o zachowywanie zasad związanych z zagrożeniem epidemicznym: dystans, limit osób, dezynfekcja, maseczki zakrywające usta i nos oraz zdrowy rozsądek. Dziękujemy!

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia i lektury.

Z nauczania Św. Jana Pawła II:
„Pascha Chrystusa zawiera w sobie oprócz męki i śmierci także Jego zmartwychwstanie.
Przypomina o tym aklamacja ludu po przeistoczeniu:
Wyznajemy Twoje zmartwychwstanie. Rzeczywiście,
Ofiara eucharystyczna uobecnia nie tylko tajemnicę męki i śmierci Zbawiciela,
lecz także tajemnicę zmartwychwstania, w której ofiara znajduje swoje wypełnienie.
Jako żywy i zmartwychwstały, Chrystus może uczynić siebie w Eucharystii « chlebem życia »”.