Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 03.11.2019R.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Po Mszy Św. o 8:00 ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca.
  • Zapraszamy na Tradycyjną Drogę Krzyżową do Brzezinki w intencji Ofiar Obozów Koncentracyjnych i Gułagów. Początek o 14:00 przy Bramie Śmierci. Szczegóły na plakacie.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 4 listopada – wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa,
  • W sobotę, 9 listopada – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz Matką i Głową wszystkich kościołów świata.

W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek miesiąca.

  • Pierwszy czwartek – podczas Nabożeństwa po Mszy Św. o 18:00 modlimy się w intencji pasterzy Kościoła oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej Parafii.

Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych w listopadzie o 17:30. Zapraszamy!

Młodzież Oazowa wyraża serdeczne podziękowanie za finansowe wsparcie akcji „Znicz”. Bóg zapłać!

We wtorek, 5 listopada, o 17:00  SIOSTRY SERAFITKI zapraszają na wspólną modlitwę   przy Relikwiach Błogosławionej  Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk.

W piątek, 8 listopada, po wieczornej Mszy Św. ok. 18:35 w Sali na plebanii odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy!

W sobotę, 9 listopada, o 10:00 w naszym kościele odbędzie się Dzień Skupienia dla Członków Modlitewnego Pogotowia Bożego Miłosierdzia oraz dla tych, którzy pragnę się włączyć w dzieło modlitwy za umierających. W programie dnia skupienia: Konferencja, Adoracja, Msza Święta oraz modlitwa różańcowa.

W przyszłą niedzielę, 10 listopada obchodzony jest XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym: „PRZEMILCZANE CIERPIENIE” SUDAN POŁUDNIOWY.

Także w przyszłą niedzielę, „Składka Inwestycyjna”.

Na afiszu można zapoznać się z PROGRAMEM uroczystości 101 Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zachęcamy do udziału. Niech znakiem naszego zaangażowania będzie wywieszenie flagi narodowej i modlitwa za Ojczyznę.

Także na afiszu można zapoznać się z programem Peregrynacji Relikwii Św. Melchiora Grodzieckiego w naszym Dekanacie w dniach od 15 do 17 listopada w kościele Św. Józefa na Zasolu.

Przypominamy Kandydatom do Bierzmowania, że w tym tygodniu odbędą się Spotkania w „Małych Grupach”, według ustalonego harmonogramu. Obecność obowiązkowa!

Św. Grzegorz z Nazjanzu głosił:
„Bóg niczym bardziej się nie raduje,
jak nawróceniem i zbawianiem człowieka.