OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 03.10.2021R.

DZISIAJ

• Po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy!
  • Na Mszy Św. o 10:30 nastąpi przyjęcie Kandydatów do grona Ministrantów. Prosimy o modlitwę w Ich intencji.
  • Młodzież oazowa z naszej parafii sprzedaje znicze. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych oraz działalność w ciągu roku. Młodzież będzie sprzedawać znicze we niedziele października oprócz 17 października. Znicze będzie można zakupić w przedsionku kościoła po Mszach Św. o: 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Serdecznie zachęcamy i dziękujemy za wsparcie oraz życzliwość.
  • W Kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu, o godzinie 10:30 uroczystej Mszy Św. dziękczynnej z okazji 39 Rocznicy Kanonizacji Św. Maksymiliana M. Kolbego będzie przewodniczył Ks. Bp Piotr Greger.
  • Nabożeństwo Różańcowe o 17:30. Zapraszamy!

• W poniedziałek, 4 października – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu.
  • We wtorek, 5 października – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, a o 17:30 Msza Św.
  • W czwartek, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to także Pierwszy Czwartek. O 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ” połączoną z Nabożeństwem Różańcowym. Będziemy modlić się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

Informujemy, że Rezerwacja Mszy Św. na rok 2022 oraz przyjmowanie WYPOMINKÓW, rozpocznie się od poniedziałku 4 października.

Nabożeństwa Różańcowe w kościele będą odprawiane w tygodniu o 17:15, a w niedziele o 17:30. Zapraszamy Wszystkich, a na poszczególne dni tygodnia Dzieci i Młodzież według harmonogramu:

• W poniedziałki: klasy – 1, 2, 3;
  • We wtorki: klasy – 4, 5, 6;
  • W środy: klasy – 7 (rozpoczynający przygotowanie do Bierzmowania);
  • W czwartki: klasy – 8 (kandydaci do Bierzmowania);
  • W piątki: Młodzież ze szkół ponadpodstawowych;

Taki harmonogram uczestnictwa w Nabożeństwach Różańcowych będzie obowiązywał cały październik.

W nadchodzącym tygodniu, według harmonogramu, odbędą się Spotkania w Małych Grupach dla Kandydatów do Bierzmowania z Klas 8. Zapraszamy!

W poniedziałek, 4 października po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na spotkanie Kandydatów oczekujących na Bierzmowanie. Prosimy, aby przynieśli ze sobą napisaną motywację przyjęcia tego sakramentu, opinię Katechety ze szkoły ponadpodstawowej oraz wybranego Patrona. Obecność obowiązkowa!

W czwartek, 7 października, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania z Klas 7 wraz z Rodzicami. Obecność Obowiązkowa!

• W przyszłą niedzielę, 10 października, będziemy obchodzić 21 DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „NIE LĘKAJCIE SIĘ!”. Do puszek zbierane będą Ofiary na Fundusz Stypendialny dla uzdolnionej Młodzieży: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W imieniu Stypendystów: „Bóg Zapłać”.
  • Także w niedzielę, podczas składki zbierana będzie Składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

SPOTKANIA FORMACYJNE GRUP i WSPÓLNOT NASZEJ PARAFII

• W środy o 19:00 OAZA DOROSŁYCH zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w kościele, a po niej Spotkanie w salce katechetycznej.
  • W piątki OAZA MŁODZIEŻOWA zaprasza na Mszę Św. o 18:00, a po niej Spotkanie w salce katechetycznej.
  • W soboty od 9:00 do 11:00 – SCHOLA DZIECIĘCA oraz OAZA DZIECI BOŻYCH.
  • Zbiórka Ministrantów, Kandydatów i Lektorów w soboty o 9:00 w salce katechetycznej.

Zapraszamy Chętnych, aby odnaleźli swoje miejsce oraz zaangażowali się w życie religijne we Wspólnocie Parafii.

Informujemy, że od najbliższego poniedziałku rozpocznie się posługa w Stałym Konfesjonale w sanktuarium M. B. Wspomożenia Wiernych u księży Salezjanów wg następującego porządku:

• poniedziałek – piątek: od 9:00 do 10:30 i od 15:30 do 17:00;
  • sobota: od 9:00 do 10:30.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej, Kalendarzy dla Rolników.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Pan mi objawił, byśmy się witali tym pozdrowieniem: *Niech Pan obdarzy cię pokojem!*”
Św. Franciszek z Asyżu.