Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 03.07.2022R.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Serdecznie witamy w naszej Parafii Księdza neoprezbitera Mikołaja Krzyżowskiego, który od wtorku 28 czerwca do czwartku 14 lipca pełni u nas zastępstwo wakacyjne.
  • ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W środę, 6 lipca – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
  • W piątek, 8 lipca – wspomnienie Św. Jana z Dukli, kapłana.

We wtorek, 5 lipca Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, a o 17:30 Msza Św.

W pierwszy czwartek miesiąca o 17:00 zapraszamy na GODZINĘ ŚWIĘTĄ. Będziemy modlić się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

Klub „SAMBORZAN” Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich w Oświęcimiu zaprasza w sobotę, 9 lipca na uroczystości związane z 79 Rocznicą „RZEZI WOŁYŃSKIEJ”. Msza Św. w kościele Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu o godzinie 11:00. Więcej informacji na plakacie.

W przyszłą niedzielę, 10 lipca, podczas składki będzie zbierana „Składka Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za Ofiary.

O. Marek Gromotko w ubiegłą niedzielę zebrał 13800 zł. W imieniu o. Marka i Jego Parafian w Kijowie serdecznie dziękujemy za Waszą ofiarność.

W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na XXXIX Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 7 do 11 sierpnia 2022r. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki są słowa: „KRÓLOWO POKOJU – MÓDL SIĘ ZA NAMI”. Więcej informacji na plakacie i Stronie Internetowej Pielgrzymki

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Polecamy: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.

Gościom i Parafianom na czas wakacyjnych wyjazdów życzymy pięknej pogody i bezpiecznej jazdy. Niech piękno Świata i spotykani Ludzie natchną do refleksji o potędze i dobroci Boga.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Człowiek współczesny chętniej słucha świadków niż nauczycieli; a jeśli już nawet słucha nauczycieli, to dlatego że są oni równocześnie świadkami”. Św. Paweł VI, papież