Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 03.04.2022R.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ:

  • Po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca.
  • Przy drzwiach wyjściowych z kościoła, zbierana jest składka na pokrycie kosztów ogrzewania i energii elektrycznej. Ofiarności Parafian polecamy tę sprawę.
  • O 17:00 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym, które wygłosi Ks. Michał.

We wtorek, 5 kwietnia Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, a o 17:30 Msza Św.

Pierwszy czwartek miesiąca: o 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy modlić się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

W czwartek, 7 kwietnia, po wieczornej Mszy Św. na Plebanii odbędzie się Spotkanie PARAFIALNEJ RADY DUSZPASTERSKIEJ.

Zapraszamy do udziału w NABOŻEŃSTWACH PASYJNYCH: DROGI KRZYŻOWEJ odprawianej w piątki: o 8:30, 16:30 i 17:15 oraz GORZKICH ŻALÓW z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:00.

Caritas Diecezji w ramach działalności charytatywnej rozprowadza Paschaliki. Minimalna Ofiara za małą świecę to 10 zł., za dużą – 20 zł. Można je zakupić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W piątek, 8 kwietnia odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego Miasta z kościoła Św. Józefa do kościoła Św. Maksymiliana. Będziemy Modlić się O POKÓJ NA ŚWIECIE. Nabożeństwo rozpoczniemy Mszą Św. o 18:00, a następnie poszczególne Parafie podejmą trud dźwigania krzyża. Nasz udział to będzie niesienie krzyża od Stacji IV do Stacji V i od Stacji V do Stacji VI.

Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę, 9 kwietnia BR. Wyjazd z parkingu pod zamkiem o 8:00. Opłata za autokar od osoby – 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Świąteczne odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną odbędą się w sobotę, 9 kwietnia. Prosimy zgłaszać Chorych w zakrystii lub kancelarii.

Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu zaprasza w sobotę, 9 kwietnia o 14:00 na Drogę Krzyżową do Obozu w Birkenau. Więcej informacji na afiszu i Stronie Centrum.

W przyszłą niedzielę, 10 kwietnia, przypada NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ czyli PALMOWA. Na każdej Mszy Św. odbędzie się pobłogosławienie palm.

O 10:30 zgromadzimy się na placu obok figury Św. Józefa, gdzie nastąpi poświęcenie palm i procesjonalnie wyruszymy do kościoła na Eucharystię. Zapraszamy Dzieci z palmami. Po Mszy Św. odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę wykonana własnoręcznie.

Także w przyszłą niedzielę, podczas składki zbierana będzie składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Zachęcamy do korzystania ze Spowiedzi Świętej w tygodniu przed Mszami Świętymi. Nie będzie całodniowej Spowiedzi przedświątecznej.

Fundacja im. Brata Alberta działająca w Dworach zaprasza w Niedzielę Palmową, 10 kwietnia na Wielkanocny Kiermasz, który zorganizowany będzie przy kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na rehabilitację społeczną Podopiecznych Fundacji.

Fundacja „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy” w Oświęcimiu organizuje w niedzielę, 10 kwietnia w Oświęcimskim Centrum Kultury Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny. Dochód będzie przeznaczony na operację i leczenie 1,5 rocznego Boryska Przesóra. Dziękujemy za wsparcie. Więcej informacji na plakacie i banerze.

Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza na projekcje filmu: „Dobry Łotr”. Harmonogram projekcji na plakacie.

Fundacja Życie i Rodzina rozprowadza ulotki w języku polskim i ukraińskim informujące o prawie zakazującym aborcji w Polsce. Prosimy, aby je rozpowszechniać wśród Kobiet z Ukrainy, które znajdą się w trudnej sytuacji związanej z urodzeniem dziecka.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Polecamy: „Niedzielę” , „Gość Niedzielny”, „Misyjne Drogi” „Mały Gość”.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Bóg niczym bardziej się nie raduje, jak nawróceniem i zbawieniem człowieka”. Św. Grzegorz z Nazjanzu