OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 03.01.2021R.

2 NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

DZISIAJ

• Spotkanie Opłatkowe Żywych Róż Różańcowych. W programie o 14:00 Msza Św., dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym Spotkaniu.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

• W środę, 6 stycznia – uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGOTRZECH KRÓLI. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Składka przeznaczona jest na cele misyjne. W tym dniu przypada 7 rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry Św. Mikołaja w Bielsku – Białej Księdza Biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencjach naszego Pasterza oraz całej diecezji. Msze Św. jak w niedziele.
  • Pierwszy czwartek, 7 stycznia – po Mszy Św. o 18:00 modlimy się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

Informujemy Parafian, że w tym roku duszpasterskim  nie będzie Kolędy w Tradycyjnej formie.

Proponujemy, aby 6 stycznia 2021, w Święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, na Mszach Świętych zostały poświęcone kreda i kadzidło, które to Przedstawiciele Rodzin zabiorą do swych Domów i kredą napiszą tradycyjne: K+M+B+2021.

Następnym etapem będzie zaproszenie Parafian z danego Rejonu Parafii na Mszę Św. w soboty i niedziele, o wyznaczonej godzinie do kościoła lub kaplicy na wspólną modlitwę, śpiewanie kolęd i udzielenie Parafianom Błogosławieństwa Kolędowego.

Harmonogram odprawiania MSZY ŚWIĘTEJ i BŁOGOSŁAWIEŃSTWA KOLĘDOWEGO dla PARAFIAN:

9 stycznia, sobota:

• Kaplica NSPJ, godzina 15:00 – DWORY;
  • Kościół, godzina 16:30 – BABICE 1 (od miasta część na lewo od ul. Śląskiej);

10 stycznia, niedziela:

• Kaplica NSPJ, godzina 15:00 – KRUKI oraz WYSOKIE BRZEGI;
  • Kościół, godzina 16:00 – BABICE 2 (od miasta część na prawo od ul. Śląskiej);

16 stycznia, sobota:

• Kościół, godzina 16:30 – BROSZKOWICE;

17 stycznia, niedziela:

• Kościół, godzina 16:00 – OSIEDLE BŁONIE, KONARSKIEGO oraz ULICE przyległe;

23 stycznia, sobota:

• Kościół, godzina 16:00 – MIASTO: SOLNA, KLUCZNIKOWSKA, KRASICKIEGO oraz ULICE przyległe;

24 stycznia, niedziela:

• Kościół, godzina 16:00 – MIASTO: ARCISZEWSKIEGO, ŻWIRKI i WIGURY, DĄBROWSKIEGO oraz ULICE przyległe;

W przyszłą niedzielę, 10 stycznia , przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

Z nauczania Św. Jana Pawła II:
„Kontemplowanie Chrystusa zakłada umiejętność rozpoznawania Go,
gdziekolwiek się objawia, obecny na różne sposoby,
ale przede wszystkim w żywym sakramencie Jego Ciała i Jego Krwi.
Kościół żyje dzięki Chrystusowi eucharystycznemu, Nim się karmi,
z Niego czerpie światło.
Eucharystia jest tajemnicą wiary i jednocześnie « tajemnicą światła »” .