Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 02.12.2018r.

1 NIEDZIELA ADWENTU

DZISIAJ:

 • Rozpoczynamy okres Adwentu i Nowy Rok Liturgiczny. Na Mszy Św. o 10:30 nastąpi pobłogosławienie opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabywać, w „Bibliotece parafialnej” po Mszach Św. od II Niedzieli Adwentu i w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia.
 • Po Mszy Św. o 8:00 ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca.
 • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.
 • Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy organizuje w Oświęcimskim Centrum Kultury Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy od 9:30 do 17:00, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację 7 – letniej Amelki Sanak.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:  

 • W poniedziałek, 3 grudnia – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, kapłana,
 • We wtorek, 4 grudnia – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Panu Bogu polecamy intencje górników i ich rodziny,
 • W czwartek, 6 grudnia – wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa. Jest Patronem kościoła katedralnego w Bielsku – Białej oraz szczególnym Patronem Dzieci,
 • W piątek, 7 grudnia – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Jest Patronem pszczelarzy,
 • W sobotę, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. w kościele o 6:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:00.

Msze Św.  RORATNIE  odprawiane będą: od  poniedziałku  do piątku o 17:00, a w soboty 7:00.Nie będzie w tym czasie Mszy Św. o 18:00, za wyjątkiem Mszy Św. Nowennowej w środy i wieczornej w soboty.

We wtorek 4 grudnia o 10:00 Msza Św. w intencji górników i ich rodzin. Zapraszamy.

W środę, 5 grudnia o 17:00  Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę   przy Relikwiach Błogosławionej  Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

 • Pierwszy czwartek miesiąca – podczas Nabożeństwa po Mszy Św. o 17:00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej Parafii.
 • Pierwszy piątek miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. 8:00 i 17:00.

     Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 17:30.

W sobotę, 8 grudnia, odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do Których mamy pójść z Komunią świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy wyjątkowo o 10:00! Będą jeszcze odwiedziny przed świętami w sobotę 22 grudnia.

Także w sobotę, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na Mszę Św. o 18:00, na której modlić się będziemy o beatyfikację Sługi Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Caritas Polska organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „ŚWIECA. KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ” poprzez rozprowadzanie świec. Od  II Niedzieli Adwentu  wraz za opłatkami można będzie nabyć taką świecę w „Bibliotece” lub w kancelarii. Minimalna Ofiara za świecę to 5 zł. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!

W przyszłą niedzielę, 9 grudnia, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, będzie  obchodzony w Kościele w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Św. będą zbierane OFIARY pieniężne do PUSZEK  przy wyjściu z kościoła. „Bóg Zapłać”!

W niedzielę, 30 grudnia, w Święto Świętej Rodziny pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30.

Serdecznie prosimy Czcigodnych Jubilatów oraz Ich najbliższych, aby zgłosili tę radosną uroczystość w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

Bł. Karol de Foucauld mówił: „Gdy tylko uwierzyłem, że jest Bóg, zrozumiałem natychmiast, że nie mogę zrobić inaczej, jak tylko żyć wyłącznie dla Niego”.
ADWENT to nowe rozdanie – wykorzystajmy tę SZANSĘ! Żyjmy dla Boga!