Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 02.10.2022R.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Po  Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie  ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy chętnych: kobiety i mężczyzn do założenia nowej Róży Różańcowej!
  • Nabożeństwo Różańcowe o 17:30. Zapraszamy!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • We wtorek, 4 października – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu.
  • W środę, 5 października – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
  • W piątek, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

W związku ze zbliżającym się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym od poniedziałku, 4 października przyjmujemy na „WYPOMINKI” w Kancelarii Parafialnej w godzinach jej otwarcia. Za Zmarłych wypominanych w WYPOMINKACH ROCZNYCH odprawiamy Msze Św.: w Pierwszą Niedzielę miesiąca o 7:30 oraz w Drugi Piątek miesiąca o 18:00. Można także dokonać rezerwacji na Msze Św. w 2023 r.

Nabożeństwa  Różańcowe w kościele będą odprawiane  w tygodniu o 17:15, a w niedziele o 17:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy czwartek – o 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy modlić się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00.

Okazja do SPOWIEDZI: od 6:45 do 8:00 oraz od 16:30 do 18:00.

W sobotę, 8 lipca odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

Również w sobotę, odbędzie się Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Św. Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach. Rozpoczęcie o 10:00 Modlitwą Różańcową. Parafia organizuje wyjazd. Zapisy do czwartku w kancelarii. Więcej informacji przy zapisie. Zapraszamy.

W niedziele, 9 października po Mszy Św. wieczornej, Ks. Manfred zaprasza do Salki Katechetycznej na promocję swojej książki: „Niemiecki Ksiądz u Progu Auschwitz”. Jest to wywiad przeprowadzony przez Piotra Żyłkę. Książka przedstawia życie oraz powołanie jakie Ksiądz Manfred stara się realizować na rzecz pojednania i pokoju. Książkę będzie można nabyć po spotkaniu, a także po Mszach Św. o 10:30 i 12:00.

Także w przyszłą niedzielę, w kościele Św. Maksymiliana o 10:30 Ks. Biskup Piotr Greger będzie celebrował Eucharystia z okazji 40 Rocznicy Kanonizacji Św. Maksymiliana.

Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza na projekcję filmu „Zobacz Anioła”. Terminy projekcji na plakacie.

Zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Bóg nikomu miłosierdzia swego nie odmówi. Niebo i ziemia może się odmienić, ale nie wyczerpie się miłosierdzie Boże. Św. Faustyna