Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 02.02.2020R.

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

DZISIAJ: 

  • Przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego. Na Mszach Św. poświęcimy gromnice. Niech ta świeca zapalona w naszych domach będzie obroną przed „gromami”, które zagrażają naszej duszy i przypomni, że mamy świecić blaskiem prawdy i miłości, w świecie pogrążonym w chaosie i ciemności. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Z okazji Święta Życia Konsekrowanego pamiętajmy w modlitwie o Siostrach i Braciach Zakonnych i prośmy Boga o nowe powołania.
  • Po Mszy Św. o 7:30, Zmiana Tajemnic Różańca w salce katechetycznej.
  • Na Mszę Św. o 18:00 zapraszamy Pracowników Służby Zdrowia na Spotkanie Opłatkowe. Po niej spotkanie przy Stole na Plebanii.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 3 lutego – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, Patrona od „chorób gardła”. Na Mszach Św. będzie udzielone specjalne błogosławieństwo.
  • W środę, 5 lutego – wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy,
  • W czwartek, 6 lutego – wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

W środę, 5 lutego  o 17:00  Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę  przy Relikwiach Błogosławionej  Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

  • Pierwszy czwartek – podczas Nabożeństwa po Mszy Św. o 18:00 modlimy się za powołanych do pracy na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej Parafii.
  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00. Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.

W sobotę, 8 lutego, odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00. 

W przyszłą niedzielę, podczas składki, będzie zbierana „Składka Inwestycyjna”.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Mały Gość”!

Zapraszamy na II Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w naszej parafii w dniach od 13 do 15 marca 2020. Warsztaty poprowadzi Ola Ptaszyńska. Hasłem przewodnim są słowa: „Źródło Życia”. Szczegóły dotyczące programu i zapisów na stronie Internetowej parafii oraz na plakatach.

Prymas Wyszyński głosił:
„Nie istnieje „niemożliwe”, gdy prowadzi i wspiera Maryja,
która pierwsza uwierzyła w to, co „niemożliwe”.