OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 02.01.2022R.

2 NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

DZISIAJ

• Po Adoracjach kończących Msze Święte, odbędą się krótkie Spotkania w salce katechetycznej w ramach Parafialnej Drogi Synodalnej. Zapraszamy Wszystkich do modlitwy i refleksji nad Wspólnotą Kościoła Chrystusowego. Jeśli Ktoś nie będzie mógł przyjść na Spotkanie, to proszę, aby wyraził swój głos na piśmie i wychodząc z kościoła złożył do wystawionego koszyka.
  • Po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej obok wikarówki będzie ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

• W czwartek, 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Msze Św. jak w niedziele. Składka przeznaczona jest na cele Misyjne.
    Zachęcamy, aby Przedstawiciele Rodzin zabrali do swych domów poświęconą kredę i kadzidło, i kredą napisali tradycyjne Inicjały Mędrców: K+M+B+2022. Prosimy, aby także zabrać dla Osób Chorych i nie opuszczających swych domów.
    Jest to także Pierwszy Czwartek miesiąca. O 17:00 odprawimy „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy się modlić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji pracujących w „Winnicy Pańskiej”.
  • Pierwszy piątek, 7 stycznia – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00.
    Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.

Plan odprawiania MSZY ŚWIĘTEJ i BŁOGOSŁAWIEŃSTWA KOLĘDOWEGO dla PARAFIAN:

8 stycznia, sobota:

• Kościół, godzina 16:30 – BABICE 1 – część na lewo od ul. Śląskiej patrząc od strony Miasta;

9 stycznia, niedziela:

• Kaplica NSPJ, godzina 14:45 – KRUKI oraz WYSOKIE BRZEGI;
  • Kościół, godzina 16:00 – BABICE 2 – część na prawo od ul. Śląskiej patrząc od strony Miasta;

15 stycznia, sobota:

• Kaplica NSPJ, godzina 14:45 – DWORY;
  • Kościół, godzina 16:30 – BROSZKOWICE;

16 stycznia, niedziela:

• Kościół, godzina 16:00 – OSIEDLE BŁONIE, KONARSKIEGO oraz ULICE przyległe;

22 stycznia, sobota:

• Kościół, godzina 16:00 – MIASTO: SOLNA, KLUCZNIKOWSKA, KRASICKIEGO oraz ULICE przyległe;

23 stycznia, niedziela:

• Kościół, godzina 16:00 – MIASTO: ARCISZEWSKIEGO, ŻWIRKI i WIGURY, DĄBROWSKIEGO oraz ULICE przyległe;

W niedzielę, 9 stycznia przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego narodzenia. Na Mszach Św. podczas składki zbierana będzie składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

W sytuacji kiedy nie ma Kolędy w tradycyjnej formie i nie można założyć kartotek, prosimy nowo zamieszkałych Parafian, aby w najbliższym czasie, to jest do końca stycznia 2022 r. w kancelarii parafialnej potwierdzili swój związek z Parafią poprzez założenie Kartoteki Parafialnej.

Księża Salezjanie zapraszają do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na Jasełka. Więcej informacji na plakacie.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Zastanów się, czego Bóg chce od ciebie, i po prostu to wykonaj, a twoje serce będzie bardziej zadowolone, niż gdybyś postąpił według własnego upodobania”.
Św. Jan od Krzyża