Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01.12.2019R.

1 NIEDZIELA ADWENTU

DZISIAJ:

 • Po Mszy Św. o 8:00 ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca.
 • Rozpoczyna się okres Adwentu i Nowy Rok Liturgiczny. Na Mszy Św. o 10:30 nastąpi pobłogosławienie opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabywać, jak co roku, w „Bibliotece parafialnej” po Mszach Św. od II Niedzieli Adwentu, oraz w Zakrystii i  Kancelarii Parafialnej, w godzinach jej otwarcia.
 • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.
 • „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy” zaprasza dzisiaj, na Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy do Oświęcimskiego Centrum Kultury. Pieniądze zebrane podczas jarmarku będą przeznaczone na leczenie i rehabilitację Lenki Kożuch z Dworów Drugich.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

 • We wtorek, 3 grudnia – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, kapłana,
 • W środę, 4 grudnia – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Za jej przyczyną polecamy Bogu intencje górników i ich rodzin. Zapraszamy na Mszę Św. o 10:00 w ich intencji.
 • W piątek, 6 grudnia – wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa. Jest Patronem kościoła katedralnego w Bielsku – Białej oraz Przyjacielem Dzieci,
 • W sobotę, 7 grudnia – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, Patrona pszczelarzy.

Szkolny Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Babicach oraz Rodzina Pani Eli, pragną podziękować za włączenie się w zbiórkę pieniężną i okazane serce. Zebrana kwota to 3230, 50 zł. Dziękujemy!

Msze Św.  RORATNIE  odprawiane będą: od  poniedziałku  do piątku o 17:00, a w soboty 7:00.  Nie będzie w tym czasie Mszy Św. o 18:00, za wyjątkiem Mszy Św. Nowennowej w środy i wieczornej w soboty. Do udziału zapraszamy Wszystkich Parafian!

Caritas Polska organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „ŚWIECA. KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ” poprzez rozprowadzanie świec. Od  II Niedzieli Adwentu  wraz za opłatkami można będzie nabyć taką świecę w „Bibliotece”, Zakrystii i w Kancelarii, w godzinach otwarcia. Minimalna Ofiara za świecę to 5 zł. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!

W czwartek, 5 grudnia o 17:00  Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę   przy Relikwiach Błogosławionej  Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 • Pierwszy czwartek podczas Nabożeństwa po Mszy Św. o 17:00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej Parafii.
 • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. 8:00 i 17:00.

Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 17:30.

 • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec,  o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych.
  Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu. W zakrystii i na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można pobrać  tekst PRZYRZECZENIA.

W sobotę, 7 grudnia, odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00. 

W poniedziałek 23 grudnia, przed świętami będą jeszcze odwiedziny Chorych.

 • W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu od godziny 12:00 do 13:00 przeżywana jest GODZINA ŁASKI. W jakimkolwiek miejscu będziemy włączmy się w tę GODZINĘ, aby Niepokalana uprosiła nam potrzebne Łaski.
 • Na Mszy Św. o 12:00, Dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Św. zostaną poświecone medaliki. Zapraszamy!
 • Także w tym dniu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, będzie  obchodzony w Kościele, w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Św. będą zbierane OFIARY pieniężne do puszek  przy wyjściu z kościoła. „Bóg Zapłać”!
 • W przyszłą niedzielę, podczas składki niedzielnej będzie zbierana „Składka Inwestycyjna”.
 • Aby uczcić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Schola „Wniebowzięci” zaprasza Parafian na godzinę 17:00, na Nabożeństwo z odśpiewaniem Akatystu Maryjnego. 

W niedzielę, 29 grudnia, w Święto Świętej Rodziny pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30.

Serdecznie prosimy Jubilatów oraz Ich najbliższych, aby zgłosili tę radosną uroczystość w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

Od 1 stycznia 2020 r. ulegają zmianie godziny odprawiania Mszy Św. w niedziele i Święta Nakazane. 

 • Zamiast Mszy Św. o godzinie 8:00 będzie o 7:30. 
 • Druga zmiana dotyczy przeniesienia Mszy Św. dla Dzieci z godziny 12:00 na 10:30, a tym samym ulegną zmianie godziny Chrztów Świętych i Roczków z godziny 10:30 na 12:00. 

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Misyjne Drogi”, „Mały Gość”!

Prymas Stefan Wyszyński nauczał:
„Dobre czyny rodzą w duszy światłość,
powodują wewnętrzne odprężenie, radość i duchową swobodę”.