Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01.11.2020R.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

DZISIAJ:

  • Przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych.

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID 19, Premier Rzeczypospolitej Polskiej zarządził zamknięcie cmentarzy, od 31 października do 2 listopada BR.

Nie będzie Mszy Św. w Kaplicy na cmentarzu komunalnym. Intencje, które są zamówione, zostaną odprawione w kościele. Intencja z 9:30 zostanie odprawiona na Mszy Św. o 10:30, a z 11:30 o 12:00.

Intencja z Dnia Zadusznego, z godziny 17:00 zostanie odprawiona na Mszy Św. o 18:00.

Nabożeństwo za Zmarłych będzie w kościele po Mszy Św. o 14:00 (w niedzielę, 1 listopada) oraz po Mszy Św. o 10:00 (w poniedziałek, 2 listopada), z zachowaniem obowiązujących przepisów epidemicznych.

Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych to czas, kiedy w sposób szczególny myślimy o naszych bliskich, którzy już zakończyli ziemską pielgrzymkę.

Nawiedzanie cmentarzy i modlitwa nad grobami zmarłych z naszych rodzin, bliskich i przyjaciół jest pięknym i potrzebnym znakiem naszej wiary w zmartwychwstanie.

W tym roku ten szczególny czas naznaczony został wzmagającą się pandemią koronowirusa, wzywając nas wszystkich do większej ostrożności i odpowiedzialności podczas odwiedzania cmentarzy.

Papież Franciszek w związku z pandemią wydał dekret wydłużający na cały miesiąc listopad okres zyskania odpustu za zmarłych, który można uzyskać modląc się za zmarłych i nawiedzając cmentarze.

Dlatego zachęcamy wszystkich, aby nawiedzanie grobów swoich bliskich rozłożyć w czasie na cały miesiąc listopad. Nawiedzając cmentarze zachowajmy wszystkie obostrzenia mając na uwadze dobro, zdrowie i życie swoje i innych osób.

  • Po Mszy Św. o 7:30 Zmiana Tajemnic Różańcowych, w salce katechetycznej.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. O 15:00 w byłym Obozie Zagłady pod Ścianą Śmierci zostanie odprawiona Msza Św., za pomordowanych Więźniów, koncelebrowana przez  kapłanów z Parafii naszego miasta, bez udziału wiernych.
  • W środę, 4 listopada – wspomnienie Św. Karola Boromeusza,

Różaniec z czytaniem WYPOMINKÓW  przez cały listopad o 17:30.

W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy czwartek – podczas Nabożeństwa po Mszy Św. o 18:00 modlimy się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00.

      Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.

  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec,  o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych.                                                                                                          Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu. Na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można pobrać  tekst PRZYRZECZENIA.

    Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

Prymas Wyszyński nauczał:
„Imiona świętych są świadectwem,
że jeżeli wszystko opuścimy dla Chrystusa,
zachowamy wszystko i pozostaniemy we wdzięcznej pamięci ludzi”.