Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01.09.2019 R.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Odbywa się pielgrzymka diecezjalna do Cieszyna ku czci Św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika. Początek o 15:00 w kościele Św. Marii Magdaleny w Cieszynie.
  • Jest to także 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętając o Ofiarach, módlmy się o pokój na świecie.  
  • Po Mszy Św. o 8:00 odbędzie się Zmiana Tajemnic Różańcowych w salce katechetycznej. Zapraszamy chętnych do zawiązania nowej Róży Różańcowej. (Mężczyzn i Kobiety)

Msza św. w intencji Dzieci, Młodzieży, Nauczycieli i Katechetów rozpoczynających Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny, z prośbą o Dary Ducha Świętego, opiekę M. B. i wszelką pomyślność – będzie odprawiona w poniedziałek 2 września godz. 18.00. Zapraszamy.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • We wtorek, 3 września – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
  • W środę, 4 września – wspomnienie  Bł. Siostry Marii Stelli od Najświętszego Sakramentu  i Towarzyszek, dziewic i męczennic. Wśród tych jedenastu Sióstr Nazaretanek, męczennic,  jest pochodząca z Oświęcimia Bł. Siostra  Maria, ImeldaJadwiga  ŻAK, urodzona 29 grudnia 1892r  w Oświęcimiu i ochrzczona w naszym kościele.
  • W sobotę, 7 września – wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika,

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  • Pierwszy czwartek. Podczas Nabożeństwo po Mszy Św. o 18:00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej Parafii.
  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00.

      Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.

  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo pierwszych sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 różaniec, o 8:00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia Dzieci poczętych. Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu.

W każda środę zapraszamy na spotkania Wspólnoty Dorosłych Ruchu Światło – Życie. Spotkania rozpoczynają się o 19:00 adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele, a następnie spotkanie w salce. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy pragną rozważać wspólnie Pismo Święte, zgłębiać swoją wiarę i dzielić się jej doświadczeniem w duchu wspólnoty Ruchu Światło – Życie.

Serdecznie zapraszamy dzieci na spotkania Scholi i Oazy Dzieci Bożych w każdą sobotę od 9:00 do 11:00. Pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie odbędzie się w najbliższą sobotę 7 września w salce katechetycznej. Zapraszamy wszystkich chętnych.

W czwartek, 5 września o 17:00 ZAPRASZAMY KANDYDATÓW do Sakramentu Bierzmowania z Klas 8 Szkoły Podstawowej wraz z RODZICAMI. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

W sobotę, 7 września odwiedzimy Chorych z posługą  sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii osoby, do Których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00

W niedzielę, 8 września, na Mszy o 12:00 poświęcimy tornistry na rozpoczynający się nowy rok szkolny. Szczególnie zapraszamy Dzieci z Klas Pierwszych rozpoczynające naukę w szkole.

W przyszłą niedzielę, podczas składki, będzie zbierana „Składka Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

Także w niedzielę, w Chybiu odbędą się Dożynki Diecezjalno – Powiatowe. Program na plakacie.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”!

Parafia organizuje Pielgrzymkę do Opactwa Benedyktyńskiego w Tyńcu, Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Wyjazd w sobotę, 28 września z parkingu pod zamkiem o 7:30. Opłata za autokar i bilety wstępu 40 zł. od osoby. Plan na afiszu w gablotce.

W niedzielę 22 września o godz. 14.00 w 100-lecie stosunków dyplomatycznych Polski i Japonii zostanie wystawiona  kościele św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu Opera  pt.: „ZAPOMNIANI CHŁOPCY”, w której Ojciec Maksymilian Kolbe opowie historię męczenników japońskich. Opowieść ta oparta jest na faktach historycznych i pokazuje czterech młodych japońskich chłopców oddających swoje życie za wiarę. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej w cenie 60 zł i 40 zł – dla emerytów, rencistów, dzieci i młodzieży. Szczegóły na plakacie.

Św. Jan od Krzyża mówił:
„Miej wciąż w pamięci życie wiekuiste i to,
że ubodzy i pokorni cieszyć się będą największym szczęściem i chwałą u Boga.