Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01.08.2021R.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ

  • Rozpoczynamy Miesiąc Trzeźwości i Abstynencji. Pamiętajmy w modlitwie o uzależnionych od alkoholu i pokrzywdzonych przez pijaństwo. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i wpisu do Książki Trzeźwości. Ten dzień to także 77 Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
  • Po Mszy Św. o 7:30 w salce Zmiana Tajemnic Różańcowych.
  • Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych w Wypominkach Rocznych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W środę, 4 sierpnia – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
  • W piątek, 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego.

W poniedziałek, 2 sierpnia, nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki, czyli stan Łaski Uświęcającej, przyjęcie Komunii Św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można uzyskać Odpust Zupełny Porcjunkuli. W kaplicy SIÓSTR SERAFITEK Msza Św. odpustowa o 6:30 ku czci MATKI BOŻEJ ANIELSKIEJ.

W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy czwartek – o 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Będziemy modlić się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00.

Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.

  • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu.

W Kancelarii trwają zapisy na XXXVIII Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 7 do 11 sierpnia 2021r. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki są słowa: „EUCHARYSTIA ŹRÓDŁEM POJEDNANIA …”. Organizator nie zapewnia noclegów, dlatego przy zapisach na pielgrzymkę podpisujemy deklarację o zapewnionym noclegu oraz zapoznaniu się i przestrzeganiu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Do 20 jest ograniczona ilość osób z naszej Parafii.

W sobotę, 7 sierpnia, odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których pójdziemy z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

W niedzielę, 8 sierpnia podczas składki zbierana będzie Składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

W poniedziałek, 9 sierpnia w kaplicy Sióstr Karmelitanek o 17:00 będzie sprawowana Msza Św. z okazji męczeństwa Św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein. Przewodniczyć będzie Ks. Biskup Roman Pindel.

Parafia organizuje wyjazd autokarem do Częstochowy w dniu 11 sierpnia (środa) na powitanie PIELGRZYMÓW. Msza Święta na „Szczycie” o 13:30. Zapisy w kancelarii. Koszt – 35 zł. Wyjazd z Parkingu „Pod Zamkiem” o 7:00.

Przy Ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy znajduje się ŚWIECZNIK w postaci stołu, gdzie można zapalić „ŚWIATŁO WDZIĘCZNOŚCI i PAMIĘCI”. Ofiara za świeczkę to 2 zł.

Zebrane ofiary będą przeznaczone na renowację i zakup paramentów liturgicznych oraz przedmiotów związanych liturgią.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

Z nauczania Św. Jana Pawła II: Uczta eucharystyczna jest prawdziwie ucztą świętą , w której prostota znaków kryje niezmierzoną głębię świętości Boga: Chleb łamany na naszych ołtarzach, ofiarowany nam, jako pielgrzymom wędrującym po drogach świata, jest chlebem aniołów”.