Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01.05.2022R.

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – BIBLIJNA

DZISIAJ:

 • Obchodzimy Niedzielę Biblijną. Hasłem są słowa: „Pokój temu domowi” (Łk 10,5). Starajmy się, aby PISMO ŚWIĘTE towarzyszyło naszej codzienności.
 • Na Mszy Św. o 10:30 Grupa Dzieci przystąpi do PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. Uczniowie Klas 3 gromadzą się przed kościołem do godziny 10:20, aby po przywitaniu, procesyjnie wejść do świątyni, gdzie rozpoczniemy Eucharystię. Prosimy o modlitwę w Intencji Dzieci i Rodzin.
 • Na plakatach, folderach i Stronie Internetowej znajduje się Program Misji Parafialnych. Prosimy o zapoznanie się z nim i modlitwę w Intencji Misji i Misjonarzy.
 • Zmiana Tajemnic Żywego Różańca, po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej.
 • O 17:30 rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

 • W poniedziałek, 2 maja – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
 • We wtorek, 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Św. jak w niedziele. Jest to także 231 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Sanktuarium M. B. Wspomożenia Wiernych u Księży Salezjanów, o 10:00 będzie odprawiona Msza Św., po niej nastąpi przemarsz Uczestników pod Obelisk Niepodległości i Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie nastąpi złożenie kwiatów.
 • W środę, 4 maja – wspomnienie Św. Floriana, męczennika, patrona Strażaków. Druhom Strażakom życzymy bezpiecznej pracy i jak najmniejszej ilości wyjazdów do pożarów oraz innych nieszczęść. Polecamy Was w modlitwie.
 • W piątek, 6 maja – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

BIAŁY TYDZIEŃ dla Dzieci Komunijnych i Rodziców od poniedziałku 2 maja do soboty 7 maja. Zapraszamy na Mszę Św. o 18:00 połączoną z Nabożeństwem Majowym. W sobotę 7 maja na zakończenie BIAŁEGO TYGODNIA Dzieci wraz z Rodzicami wyjadą na Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe: w tygodniu po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele o 17:30.

W czwartek, 5 maja po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Spotkanie Rodziców Kandydatów do Bierzmowania z Klas 8. Spotkanie odbędzie w kościele.

Także w czwartek, 5 maja Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk. O 17:00 Różaniec z Intencjami za przyczyną Błogosławionej, a o 17:30 Msza Św.

W tym tygodniu przeżywać będziemy:

 • Pierwszy czwartek – o 17:00 zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Jest to czas modlitwy w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 8:00 i 18:00 połączone z Nabożeństwem Majowym.

Okazja do SPOWIEDZI: od 6:45 do 8:00 oraz od 16:30 do 18:00. Uwaga na zmianę godziny!!!

 • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny według ustalonego schematu. Na stoliku z prasą znajdują się Foldery wyjaśniające Istotę Nabożeństwa.

W przyszłą niedzielę, 8 maja podczas składki będzie zbierana „Składka Inwestycyjna”. Do puszek będziemy składać Ofiary na Radio „Anioł Beskidów”.

W Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego. Pamiętajmy w modlitwie o pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz za tych, którzy szukają Drogi, aby pójść za Dobrym Pasterzem.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Polecamy: „Niedzielę” , „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, „Apostolstwo Chorych”.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Niech ci Maryja przemieni w radość wszystkie cierpienia”. Św. Ojciec Pio