Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01.03.2020R.

 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ: 

 • Po Mszy Św. o 7:30, Zmiana Tajemnic Różańca w salce katechetycznej.
 • W parafii Św. Józefa na Zasolu, przeżywamy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie: o 17:00 złożenie kwiatów pod Tablicą ku czci Żołnierzy Niezłomnych oraz Msza Św. w Ich Intencji.
 • GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o 17:00. Zapraszamy!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

 • W środę, 4 marca – święto Św. Kazimierza, królewicza.

W tym tygodniu przypadają:

 • Pierwszy czwartek – podczas Nabożeństwa po Mszy Św. o 18:00 modlimy się w Intencji pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej Parafii.
 • Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. o 18:00.

      Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.

 • Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec,  o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych.
  Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu. Na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można pobrać  tekst PRZYRZECZENIA.

W czwartek, 5 marca o 17:00  Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę   przy Relikwiach Błogosławionej  Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk.

ZAPRASZAMY na Nabożeństwo DROGI  KRZYŻOWEJ – w każdy PIĄTEK Wielkiego Postu:

 • 8:30 – dla Dorosłych,
 • 16:00 – dla Dzieci Szkolnych,
 • 17:00 – dla Młodzieży i Starszych.

Szczególnie zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania z Klas 7. Oni poprowadzą Drogę Krzyżową o 16:00.

W sobotę, 7 marca, odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00. 

 • W przyszłą niedzielę, 8 marca, modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy Dzieci Afrykidzieło Ad Gentes. W modlitwie pamiętajmy o Kobietach z racji Ich Święta. Podczas składki niedzielnej, będzie zbierana „Składka Inwestycyjna”.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Mały Gość”!

Parafia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę, 28 marca 2020r. W programie: Msza Św. w bazylice, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Dróżkach, zwiedzanie Sanktuarium. Wyjazd z parkingu pod zamkiem o 8:30. Opłata za autokar od osoby – 25 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Od 2 marca rozpoczynają się zapisy na VIII Pieszą Pielgrzymkę Diecezjalną do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach w dniach od 30 kwietnia do 3 maja BR. Szczegóły na plakacie.

Siostry Serafitki zapraszają na rekolekcje: „Talita kum” dla dziewcząt od 20 do 22 marca do Hałcnowa. Wyjazd wspólny z Oświęcimia w piątek 20 marca o 16:00, powrót w niedzielę ok. 15:00. Więcej informacji na plakacie.

Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza do Naszego Kina w dniach od 9 do 19 marca BR na projekcję filmu Pt. „Najświętsze Serce”. Szczegóły na plakacie.

„MONETY  DLA MISJONARZY”

Wielu z nas ma w swoich domach niepotrzebne monet, które wyszły już z obiegu. Mogą to być monety z  PRL-u, lub monety z całego świata po denominacji.

Pojedyncze nie stanowią żadnej wartości, natomiast gdy zbierze się ich więcej, można je sprzedawać na kilogramy, a uzyskane pieniądze, przeznaczyć na szlachetne potrzeby.

Dlatego w parafii, odbędzie się specjalna zbiórka takich monet do Niedzieli Palmowej.

Prosimy o wrzucanie do przygotowanej skarbonki z napisem: „DLA MISJONARZY” wszystkich starych, niepotrzebnych, monet lub przyniesienie ich do zakrystii, albo do kancelarii parafialnej.  Dochód ze sprzedaży, zostanie przeznaczony na potrzeby Polskich Misjonarzy z zakonu Karmelitów Bosych w Usolu Syberyjskim w Rosji.

Niech to będzie wielkopostny dar naszego serca!

Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

Kardynał Wyszyński ostrzegał:
„Nietrzeźwość przykleja nam szyld narodu bezrozumnego, bezmyślnego,
niewytrzymałego tak dalece, że często inne kraje zastanawiają się nad tym,
czy narodowi, który tak wiele przepija, warto spieszyć z pomocą”.