Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 8 października 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8 PAŹDZIERNIKA 2017r.
27 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:
• Zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej z klas III wraz z Rodzicami na Mszę Św. o 14:00.
• W Kościele, w naszej Ojczyźnie obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć OFIARĘ do puszek na rzecz Fundacji „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”. Jest to finansowa pomoc dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
• Na stoliku w przedsionku kościoła będzie można złożyć podpis pod Obywatelskim Projektem „Zatrzymaj Aborcję”. Wymagany jest PESEL. Niech nasza modlitwa i odwaga przyczynią się do poszanowania życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.
• NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE o 17:30, a w TYGODNIU o 17:15. Zapraszamy.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W poniedziałek, 9 października – wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
• W piątek, 13 października – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

Pragniemy poinformować, że od 2 października została zniesiona Msza Św. w tygodniu o 7:30.

W związku ze zbliżającym się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przyjmujemy na „WYPOMINKI” w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.
Za Zmarłych wypominanych w WYPOMINKACH ROCZNYCH odprawiamy Msze Św. : w Pierwszą Niedzielę miesiąca o 8:00 oraz w Drugi Piątek o 18:00.

Zapraszamy Dorosłych i Młodzież szkół średnich do Scholi „WNIEBOWZIĘCI”. Przesłuchanie chętnych odbędzie się 10 października (wtorek) o 18:45 w salce katechetycznej. Prosimy przygotować jedną piosenkę do zaśpiewania.

• Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania we czwartek o 16:30 w kościele.

Zapraszamy do OAZY DZIECI BOŻYCH – dzieci ze szkoły podstawowej. Spotkania odbywają się w piątki w salce katechetycznej o 16:30.

• W sobotę, 14 października gorąco zapraszamy wszystkich Chorych i Starszych Parafian na Mszę Św. w Ich intencji o 10:00. Od 9:30 będzie okazja do spowiedzi świętej.
Rodziny, Sąsiadów i wszystkich, Którzy mogą pomóc prosimy, o podwiezienie Chorych do kościoła.
Po Mszy Św. serdecznie ZAPRASZAMY do salki katechetycznej na SPOTKANIE przy Stole.

• Także w tym dniu przypada Święto Nauczyciela. Wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom i Pracownikom Oświaty składamy serdeczne życzenia, polecając Ich modlitewnej pamięci.

• W przyszłą niedzielę o 14:00 zostanie odprawiona Msza Św. w kaplicy u Hallerów.

Duszpasterstwo Trzeźwości wraz z Parafią Św. Maksymiliana organizuje Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 21 października, na Drogę Krzyżową (o 10:30) i Mszę Św. (o 13:00) w Intencji Trzeźwości. Zapisy w kancelarii, wyjazd 21 października o 7:30 z Pl. Kościuszki. Koszt 25 zł.

W dniach od 12 do 31 października w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury będą odbywały się projekcje filmu „Dwie korony”. Szczegóły na plakacie.

Przygotowując się do wyboru Parafialnej Rady Duszpasterskiej w przyszłą niedzielę 15 października, w Gablotce Parafialnej prezentujemy listę zgłoszonych KANDYDATÓW.

Lokalem Wyborczym będzie salka katechetyczna, a w kaplicy na Dworach zakrystia. Kartą do głosowania będzie opieczętowana pieczęcią parafialną KARTA, na którą wpiszemy Nazwisko i Imię wybranego Kandydata. W przypadku Babic i Miasta można wybrać Trzech Kandydatów. Zapraszamy i zachęcamy do GŁOSOWANIA.

„O nic się zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem” – niech to będzie zasadą naszego życia.