Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 8 lipca 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8 LIPCA 2018 R.
14 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:
• Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W środę, 11 lipca – święto Św. Benedykta, opata, Patrona Europy,
• W czwartek, 12 lipca – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
• W piątek, 13 lipca – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 7 do 11 sierpnia 2018r. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki są słowa: „PROWADZENI przez DUCHA ŚWIĘTEGO”.

Parafia M.B. Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu organizuje Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę w dniach od 9 do 14 sierpnia BR. Zapisy są prowadzone w Kancelarii parafii u Księży Salezjan.

W związku z REMONTEM – KANCELARIA jest przeniesiona do Salki Katechetycznej przylegającej do Wikarówki! Godziny otwarcia nie ulegają zmianie.

W kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych rozpoczyna się Triduum przed uroczystością NMP z Góry Karmel. W dniach od 13 do 15 lipca (piątek, sobota, niedziela) o godzinie 17:00 będzie Msza Św. z możliwością przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego. Szczegóły na plakacie.

W poniedziałek, 16 lipca, nasza Parafia przeżywać będzie Uroczystość Odpustową ku czci NMP z Góry Karmel. O 12:00 sprawowana będzie SUMA ODPUSTOWA z procesją przy kościele. Zapraszamy Dzieci do sypania kwiatów, Panów do niesienia baldachimu oraz Panie niosące feretrony !

MEMENTO
W dniu wczorajszym odeszła do Pana p. Władysława Mazgaj – mama naszego Ks. Proboszcza Edwarda. Polecamy modlitwie wszystkich Parafian Śp. Władysławę.
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w najbliższą środę 11. 07. w Kościele Parafialnym w Wieprzu koło Andrychowa. (Parafia Wszystkich Świętych ul. Kościelna 15)
O godzinie 12:00 zostanie odmówiony Różaniec w intencji Śp. Władysławy, a o godzinie 13:00 będzie Msza Św. pogrzebowa.
Z naszej parafii organizujemy wspólny wyjazd na ceremonię pogrzebową w środę z parkingu pod zamkiem o godz. 11:00. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii po Mszy Św. lub w kancelarii parafialnej (pn.-wt. w godzinach otwarcia)

+++ Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen. +++

Jezus mówił im: „Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony”. Nie dziwmy się, że nas zlekceważą. Ważne jest, abyśmy zawsze opowiadali się za Ewangelią.
Niech Bóg nam Błogosławi na czas wakacji, wypoczynku i wzmożonej pracy.