Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 7 października 2018

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:
• Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Św. o 8:00.
• Nabożeństwo Różańcowe o 17:30. Zapraszamy!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W piątek, 12 października – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

Nabożeństwa Różańcowe w kościele będą odprawiane w tygodniu o 17:15. Zapraszamy: Dzieci, Młodzież, Dorosłych!

Przypominamy Kandydatom do Bierzmowania, że w tym Tygodniu odbędą się Spotkania w „Małych Grupach”, według ustalonego harmonogramu.

W związku ze zbliżającym się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przyjmujemy na „WYPOMINKI” w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.
Za Zmarłych wypominanych w WYPOMINKACH ROCZNYCH odprawiamy Msze Św. : w Pierwszą Niedzielę miesiąca o 8:00 oraz w Drugi Piątek miesiąca o 18:00.

W związku z pracą Księży Katechetów w szkołach i obowiązkami parafialnymi, w porozumieniu z Zarządem Cmentarza Komunalnego i Parafialnego, od 8 października (poniedziałek) 2018R, ulega zmianie forma zgłaszania i organizowania obrzędów związanych z pogrzebem naszych Bliskich Zmarłych. Po otrzymaniu Aktu Zgonu należy najpierw udać się do kancelarii parafialnej, gdzie Kapłan w obecności rodziny ustali dzień i godzinę pogrzebu na Cmentarzu Komunalnym lub Parafialnym.
Podczas Mszy Św. Pogrzebowej będzie zbierana ofiara na cele parafialne.
W naszej Parafii zgłoszenie pogrzebu będzie można dokonać w dni powszednie w godzinach od 9:00 do 14:00 oraz w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 tak jak czynna jest kancelaria.

W przyszłą niedzielę, 14 października, będziemy obchodzić 18 DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „PROMIENIOWANIE OJCOSTWA”. Do puszek zbierane będą Ofiary na Fundusz Stypendialny dla uzdolnionej Młodzieży: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W imieniu Stypendystów: „Bóg Zapłać”.

Także w przyszłą niedzielę, Siostry Serafitki zapraszają byłych Wychowanków Szkoły Gospodarczej, Przedszkola i Ochronki na spotkanie z okazji Jubileuszu posługi Zgromadzenia w Oświęcimiu. Spotkanie rozpocznie się Nabożeństwem Różańcowym o 16:00, a następnie Mszą Św. o 16:30 w kościele Sióstr przy Pl. Kościuszki.

„ «stworzył ich jako mężczyznę i kobietę». Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela”. Niech trwałość MAŁŻEŃSTWA i RODZINY będą fundamentem SZCZĘŚCIA i BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO.