Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 6 maja 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 MAJA 2018 R.
6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

DZISIAJ:
• W Parafii przeżywamy UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. Uczniowie Klasy III A i III B gromadzą się przed kościołem do godziny 10:20, aby po przywitaniu, procesyjnie wejść do świątyni, gdzie rozpoczniemy Eucharystię o 10:30. Następna Grupa, Uczniowie Klasy III C i z MIASTA gromadzą się przed kościołem do godziny 11:50, aby po przywitaniu, procesyjnie wejść do świątyni, gdzie rozpoczniemy Mszę Św. o 12:00. Prosimy o modlitwę w Intencji Dzieci i Ich Rodzin!!!
• Zmiana Tajemnic Żywego Różańca, po Mszy Św. o 8:00.
NABOŻEŃSTWO MAJOWE o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje – DNI KRZYŻOWE.
• We wtorek, 8 maja – uroczystość Św. Stanisław, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. W tym dniu w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie Biskup Ordynariusz udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Pamiętajmy w modlitwie o Kandydatach do święceń diakonatu.

BIAŁY TYDZIEŃ dla Dzieci Komunijnych i Rodziców od poniedziałku 7 maja do soboty 12 maja. Zapraszamy na Mszę Św. o 18:00 połączoną z Nabożeństwem Majowym. W poniedziałek Dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki. W sobotę 12 maja na zakończenie BIAŁEGO TYGODNIA Dzieci wraz z Rodzicami wyjadą na Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE w tygodniu po Mszy Św. wieczornej.

Od piątku, 11 maja, rozpoczynamy NOWENNĘ przed Uroczystością ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO podczas NABOŻEŃSTW MAJOWYCH. Na poszczególne dni NOWENNY zapraszamy Wspólnoty Parafialne oraz Wszystkich Parafian:
• 11 maja – Oaza Młodzieżowa;
• 12 maja – Scholka;
• 13 maja – Róże Różańcowe;
• 14 maja – Schola Dorosłych;
• 15 maja – Siostry Serafitki;
• 16 maja – Oaza Dorosłych;
• 17 maja – Lektorzy;
• 18 maja – Ministranci;
• 19 maja – Kapłani;
NOWENNĘ zakończymy CZUWANIEM przed UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANA DUCHA ŚWIĘTEGO, w sobotę 19 maja. Spotkanie rozpoczniemy Eucharystią o 18:00. Szczegółowy Program znajduje się na Plakacie!!!

W przyszłą niedzielę, 13 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Parafia Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu i Liceum Ogólnokształcące Im. Ks. S. Konarskiego organizuje 9 czerwca, BIEG TRZEŹWOŚCI na STULECIE WOLNOŚCI. Trwają zapisy drogą internetową. Szczegóły na Plakacie i Stronie Internetowej. Zachęcamy, Zapraszamy!!!

W dniach od 15 do 17 czerwca (piątek, sobota, niedziela) 2018 r., Parafia organizuje Pielgrzymkę po miejscach kultu Polski Północno – Wschodniej (między innymi: Studzieniczna, Sokółka, Suchowola, Różanystok, Grabarka, Kostomłoty, Kodeń). Zapisy w Kancelarii Parafialnej do 15 maja BR, koszt Pielgrzymki to 520 zł. od Osoby, więcej informacji na afiszu i u Ks. Proboszcza. Zapraszamy!

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu, zapraszają 7 maja, do gmachu Biblioteki o 16:00 na spotkanie z okazji 50 rocznicy śmierci Zofii Kossak – Szczuckiej. Szczegółowy program na afiszu.

„Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej …”
– to znaczy będziemy Przyjaciółmi Jezusa,
będziemy napełnieni radością,
będziemy się wzajemnie miłowali, przynosili owoce i
otrzymamy to o co prosimy.