Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 5 sierpnia 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 SIERPNIA 2018 R.
18 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:
• Po Mszy Św. o 8:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
• Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
W poniedziałek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu w bazylice M. B. Bolesnej w Hałcnowie zostanie celebrowana Eucharystia na rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
W środę, 8 sierpnia – wspomnienie Św. Dominika, kapłana,
We czwartek, 9 sierpnia – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy. Siostry Karmelitanki zapraszają na obchody Święta Edyty Stein do swojej kaplicy. Program na plakacie.
W piątek, 10 sierpnia – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
W sobotę, 11 sierpnia – wspomnienie Św. Klary, dziewicy. W tym dniu o 13:30 na Wałach Jasnogórskich będzie sprawowana Msza Św. na zakończenie Pieszej Pielgrzymki naszej Diecezji.

Mieszkańców Broszkowic prosimy o gościnne przyjęcie na nocleg Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki z Bielska – Białej na Jasną Górę. Przewidywane przyjście Grupy Pielgrzymów do Broszkowic pod Krzyż – w poniedziałek, 6 sierpnia, około godziny 19:30.
We wtorek, 7 sierpnia Msza Św. dla Pielgrzymów pod Krzyżem o 7:30.

Także we wtorek, 7 sierpnia z kościoła Św. Maksymiliana w Oświęcimiu wyrusza XXXV PIESZA PIELGRZYMKA OŚWIĘCIMSKA na Jasna Górę. Msza Św. na rozpoczęcie o 7:00.

Zostało odnowione i zmodernizowane nagłośnienie. Wymieniono głośniki, wzmacniacze, mikrofony, zainstalowano nowe nagłośnienie na zewnątrz kościoła. Koszt całej inwestycji to 28 tyś. złotych. W przyszłą niedzielę, 12 sierpnia oraz 15 sierpnia, przed kościołem będzie zbierana składka na ten cel.

Parafia organizuje wyjazd autokarem do Częstochowy w dniu 11 sierpnia (sobota) na powitanie PIELGRZYMÓW. Msza Święta na „Szczycie” o 13:30. Zapisy w kancelarii. Koszt od Osoby – 30 zł. Wyjazd z Parkingu „Pod zamkiem” o 7:00.

„ JA JESTEM CHLEBEM ŻYCIA, kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”. Życie człowieka wypełnia troska o chleb, ale niech ona otworzy nas na CHLEB EUCHARYSTYCZNY dający życie wieczne w niebie.