Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 5 listopada 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 LISTOPADA 2017r.
31 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

DZISIAJ:
• Po Mszy Św. o 8:00 ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca.
• Zapraszamy na Tradycyjną Drogę Krzyżową do Brzezinki w intencji Ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o 14:00 przy Bramie Śmierci. Szczegóły na plakacie.
• Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.
• Imieniny przeżywa Ks. Sławomir. Drogiemu Solenizantowi życzymy obfitości Łask i Darów Bożych oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień życia, zapewniając o modlitwie.

 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W czwartek, 9 listopada – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz Matką i Głową wszystkich kościołów świata.
• W piątek, 10 listopada – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
• W sobotę, 11 listopada – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada Święto Niepodległości. Modlimy się w Intencjach naszej Ojczyzny. Jest to także Dzień Imienin Ks. Marcina. Życzymy Solenizantowi Darów Ducha Świętego, opieki Matki Bożej oraz owocnej pracy duszpasterskiej w naszej Parafii, zapewniając o modlitwie.

Przez miesiąc Listopad ZAPRASZAMY na RÓŻANIEC połączony z czytaniem WYPOMINKÓW ZMARŁYCH o 17:30.

Młodzież Oazowa wraz z Księżmi wyraża serdeczne podziękowanie za finansowe wsparcie akcji „Miej swój wkład nie wyjdź z niczem”. Bóg zapłać!

URZĄD MIASTA OŚWIĘCIMIA zaprasza Mieszkańców do wzięcia udziału w Uroczystościach 11 Listopada, upamiętniających 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości. O godzinie 10:00 Msza Święta w kościele Księży Salezjanów, a następnie przemarsz Ulicami Miasta i złożenie kwiatów przy Obelisku Niepodległości i na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Także w tym dniu w Naszym Kinie, Oświęcimskiego Centrum Kultury o 16:30 odbędzie się projekcja filmu „Fatima. Ostatnia Tajemnica. Zapraszamy!

W przyszłą niedzielę ZAPRASZAMY Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej z klas III wraz z Rodzicami na Mszę Św. o 14:00.

„Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie”. Jezus ostrzega, aby złych uczynków nie naśladować, ale jeśli słyszysz dobre nauki z ust złego Przewodnika, to powinieneś to realizować.