Ogłoszenia – 4 czerwca 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4 CZERWCA 2017r.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzisiaj:

  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego po Mszy Św. o 8:00,
  • Doroczna Diecezjalna Pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra na KAPLICÓWKĘ w Skoczowie,
  • Kościół w Polsce przeżywa ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA. Ofiarą do puszek wesprzyjmy dzieło budowy  Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  • Nabożeństwo Czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W poniedziałek, 5 czerwca – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. Składka przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka w Bielsku – Białej. Msze Św. o godzinie 6:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:00,
• W czwartek, 8 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
• W sobotę, 10 czerwca – wspomnienie Bł. Bogumiła, biskupa.

W tygodniu Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe po Mszy Św. wieczornej.

Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza 4 czerwca BR o 17:00  do Naszego Kina na projekcję filmu „Chata”. Szczegóły na plakacie.

W niedzielę 11 czerwca odbędzie się w Oświęcimiu po raz szósty „Marsz dla Życia i Rodziny”. Marsz rozpocznie się Mszą Św. o 13:15 w kościele Św. Maksymiliana pod przewodnictwem ks. Biskupa Tadeusza Rakoczego. Po niej Uczestnicy przejdą w radosnym pochodzie ulicami miasta – Osiedle Chemików. Marsz zakończy rodzinne świętowanie przy Oświęcimskim Centrum Kultury. Szczegóły na plakatach i na ulotkach rozdawanych po Mszach Św.

Zakończyła się peregrynacja Tryptyku Jezusa Miłosiernego i Apostołów Miłosierdzia na Ul. Wałowej, Cichej, Jesionowej i Szewczyka. W Intencji Rodzin, które przyjęły Obraz do swoich domów, w przyszła niedzielę zostanie odprawiona Msza Św. o 10:30. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Jutro tj. w poniedziałek  zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18,oo  kolejne Rodziny z Ul. Żwirki i Wigury oraz Ul. Bałandy 34 – 40 , które zabiorą Tryptyk do swoich mieszkań.

Spotkanie wyjeżdzających na pielgrzymkę do Wilna i Rygi będzie w środę o 17:30 w salce katechetycznej Zainteresowanych pielgrzymką z naszej parafii do Ziemi Świętej i Jordania w lutym 2018r. zapraszamy również w środę 7 czerwca do salki katechetycznej po Nowennie ok. 18.50

„Przyjmijcie Ducha Świętego” –
niech Jego Moc i Światło nadaje sens naszemu życiu i niech prowadzi do Królestwa Bożego.

Zamknij menu