Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 30 września 2018

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:
• Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W poniedziałek, 1 października – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
W tym dniu rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Modlitwa Różańcowa w naszym kościele będzie w niedziele o 17:30, a w tygodniu o 17:15. Zapraszamy: Dzieci, Młodzież, Dorosłych!
• We wtorek, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,
• We czwartek, 4 października – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu,
• W piątek, 5 października – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Pierwszy czwartek – podczas Nabożeństwa po Mszy Św. o 18:00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej Parafii.
Pierwszy piątek – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. 8:00 i 18:00.
Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.
• Pierwsza sobota. Nabożeństwo Pierwszych Sobót – Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych. Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu. W zakrystii i na ołtarzu M.B. Nieustającej Pomocy można pobrać tekst PRZYRZECZENIA.

W związku ze zbliżającym się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym od poniedziałku, 1 października przyjmujemy na „WYPOMINKI” w Kancelarii Parafialnej w godzinach jej otwarcia.
Za Zmarłych wypominanych w WYPOMINKACH ROCZNYCH odprawiamy Msze Św.: w Pierwszą Niedzielę miesiąca o 8:00 oraz w Drugi Piątek miesiąca o 18:00.

Dekanalne Czuwanie w Intencji Synodu Młodzieży odbędzie się w środę, 3 października, w kościele Św. Maksymiliana. Początek czuwania o 19:30, zakończenie o 21:00. Zapraszamy Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania, Licealistów i Studentów.

We czwartek, 4 października, na Nabożeństwo Różańcowe o 17:15, ZAPRASZAMY Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. Będzie poświęcenie różańców.

W piątek, 5 października, o 17:00 Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk.

W sobotę, 6 października, odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do Których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

W niedzielę, 7 października 2018r o godz. 11.00, w Kościele św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu, uroczystej Mszy św. dziękczynnej z okazji 36 Rocznicy Kanonizacji św. Maksymiliana M. Kolbego oraz 30 rocznicy kościoła będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Roman Pindel.

W przyszłą niedzielę, 7 października, Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Św. o 8:00.

Starosta oświęcimski zaprasza do Oświęcimskiego Centrum Kultury, w czwartek
4 października, o godzinie 17.00, na spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z mieszkańcami Ziemi Oświęcimskiej.

„Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami”. Niech IMIĘ JEZUSA będzie naszym zawołaniem w pracy APOSTOLSKIEJ.