Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 30 lipca 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 LIPCA 2017r.
17 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj: Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o godzinie 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W poniedziałek, 31 lipca – wspomnienie Św. Ignacego z Loyola, kapłana,
• We wtorek 1 sierpnia – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Rozpoczynamy w tym dniu miesiąc trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy do modlitwy i postanowień oraz wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
• W piątek, 4 sierpnia – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, kapłana

W środę, 2 sierpnia przypada Odpust Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając pozostałe warunki. W kaplicy Sióstr SERAFITEK odpust ku czci Matki Bożej ANIELSKIEJ, Msze Św. o 6:30 i 17:30.

W sobotę 5 sierpnia o 17:00 Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Pierwszy czwartek miesiąca – Nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne po Mszy Św. wieczornej.
Pierwszy piątek miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. 8:00 i 18:00.
Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.
Pierwsza sobota miesiąca. Powracamy do Nabożeństwa pierwszych sobót: o 7.30 różaniec . o 8:00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych. Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu. W zakrystii i na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można pobrać tekst PRZYRZECZENIA.

W sobotę po pierwszym piątku, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii osoby, do Których mamy pójść z Komunią świętą. Odwiedziny chorych rozpoczynamy o 9:00

W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na XXXIV Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 7 do 11 sierpnia 2017r. Od dziś można się również zapisać na pielgrzymkę autokarem na Jasną Górę na powitanie pielgrzymów 11 sierpnia.

W dniach od 29 lipca do 6 sierpnia 2017 roku na estradzie obok Oświęcimskiego Centrum Kultury odbywać się będą, w ramach 54 TYGODNIA KULTURY BESKIDZKIEJ, koncerty Zespołów z Podbeskidzia, innych regionów Polski oraz z zagranicy. Szczegółowy program na plakatach. Zapraszamy!

W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, obchodzimy liturgiczne Święto Przemienienia Pańskiego po Mszy św. o 8.00 zmianka Tajemnic Różańcowych.

Urlopowiczom życzymy szczęśliwych i bezpiecznych Wakacji.
Na wakacyjnych drogach odnajdujcie ukryte skarby.

„Skarb ukryty w roli; drogocenna perła; sieć zarzucona w morze” –
Jezus zachęca nas, abyśmy odkrywali prawdziwe skarby dające Zbawienie.