Ogłoszenia – 3 września 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 WRZEŚNIA 2017r.

Dzisiaj:
• Po Mszy Św. o 8:00 zmiana Tajemnic Różańcowych. Zapraszamy chętnych do zawiązania nowej Róży Różańcowej.
• W Cieszynie o 15:00 w kościele św. Marii Magdaleny odbędzie się coroczna pielgrzymka ku czci Św. Melchiora Grodzieckiego.
• Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o godzinie 17:30.

• W poniedziałek, 4 września – wspomnienie Bł. Siostry Marii Stelli od Najświętszego Sakramentu (Adeli Mardosewicz ) i Towarzysze, dziewic i męczennic. Wśród tych jedenastu Sióstr Nazaretanek, męczennic, jest pochodząca z Oświęcimia Siostra Maria, Imelda – Jadwiga ŻAK, urodzona 29 grudnia 1892r w Oświęcimiu i ochrzczona w naszym kościele. Siostry Nazaretanki proszą Jej Rodzinę i Inne Osoby, Które mogą udzielić informacji o życiu i rodzinie Siostry Imelda, aby przekazać te informacje do kancelarii parafialnej. Dziękujemy!
• W czwartek, 7 września – wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika. W tym dniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Nabożeństwo po Mszy Św. o 18:00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
• W piątek, 8 września – święto Narodzenia NMP. Po Mszy Św. o 8:00 i 18:00 poświęcenie nasion przeznaczonych do siewu.
Jednym z najważniejszych punktów tegorocznych obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, będzie
odnowienie aktu zawierzenia parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to nawiązanie do wydarzenia z 8
września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta
Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi.
Po każdej Mszy Świętej, w łączności z całym Kościołem w Polsce, ponowimy AKT ZAWIERZENIA.
Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

We wtorek, 5 września, o 17:00 Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk.

W poniedziałek, 4 września, na Mszy Św. o 8:00 rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Pragniemy modlić się o Dary Ducha Świętego, Bł. B. i potrzebne Łaski dla Dzieci, Młodzieży, Nauczycieli, Katechetów i Wychowawców. Dzieci z Babic przyjadą autobusem do kościoła. Wyjazd o 7:40 z pod szkoły i powrót po zakończonej Mszy Św. do szkoły.

Również 4 września o 18:00 w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury zostanie wyświetlony film „Święty Piotr i inne papieskie bazyliki Rzymu”. Szczegóły na plakacie.

W tym tygodniu zapraszamy na spotkania Wspólnoty:
• W środę po wieczornej Mszy Św. Grupę Biblijno – Modlitewną (dla dorosłych),
• W czwartek po wieczornej Mszy Św. – Lektorów,
• W piątek – o 17:00 Młodzież Oazową (od klas VII) do salki katechetycznej,
• W sobotę – o 9:00 Scholę Dziecięcą oraz Ministrantów,

Wszystkich zainteresowanych pielgrzymką z naszej parafii do Ziemi Świętej i Jordanii zapraszamy na spotkanie w środę 6 września, po Nowennie (ok. 18:50) do salki katechetycznej z zaliczką 100 $.

Parafia wraz z Różami Różańcowymi organizuje Pielgrzymkę śladami Św. Brata Alberta do Krakowa: sanktuarium Ecce Homo, Mogiła: sanktuarium Św. Krzyża i Igołomia miejsca urodzin Brata Alberta. Wyjazd 23 września BR o 8:00 z parkingu pod zamkiem, koszt od Osoby 30 zł, zapisy w kancelarii parafialnej. Zapraszamy.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do podjęcia studiów. Szczegóły na plakacie.
W przyszłą niedzielę, 10 września, w kęckiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędą się Dożynki Diecezjalno – Powiatowe. Program na afiszu.

„Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie” – ostre słowa skierowane pod adresem Piotra. A o czym My myślimy, czy idziemy za Chrystusem dźwigając krzyż, czy też swobodnie chcemy kroczyć przez życie?