Ogłoszenia – 3 grudnia 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 GRUDNIA 2017r.
I NIEDZIELA ADWENTU

DZISIAJ:
• Po Mszy Św. o 8:00 ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca.
• Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.
• Po Ogłoszeniach nastąpi pobłogosławienie opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabywać, jak co roku, w Bibliotece parafialnej po Mszach Św. od II Niedzieli Adwentu i w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W poniedziałek, 4 grudnia – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy, Patronki Górników i Ludzi niebezpiecznej pracy. Bogu polecamy intencje Górników oraz Ich Rodzin, życząc Im bezpiecznej pracy i Błogosławieństwa Bożego. Szczęść Boże!
• W środę, 6 grudnia – wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego w Bielsku – Białej. Szczególnej opiece tego Patrona polecamy wszystkie Dzieci, oby radość z obdarowania prezentami pobudzała Je do wdzięczności i umiejętności dzielenia się z potrzebującymi.
• We czwartek, 7 grudnia – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, Patrona Pszczelarzy. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Nabożeństwo po Mszy Św. Roratniej o 17:00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
• w piątek, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Św. w kościele o: 6:00, 8:00, 9:00, 17:00 oraz 18:00.

Msze Św. RORATNIE będą odprawiane: od poniedziałku do piątku o 17:00, a w soboty 7:00. Nie będzie w tym czasie Mszy Św. o 18:00, za wyjątkiem Mszy Św. Nowennowej w środy i wieczornej w soboty.

Caritas Polska organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom „ MIŁOSIERDZIE JEST JEDNO” poprzez rozprowadzanie świec. Od przyszłej niedzieli wraz za opłatkami można będzie nabyć taką świecę w Bibliotece lub kancelarii. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. Bóg zapłać!

• W poniedziałek, 4 grudnia zostanie odprawiona Msza Św. o 17:00 jako podziękowanie za peregrynację Tryptyku Jezusa Miłosiernego i Apostołów Miłosierdzia od Mieszkańców z Ul. Sakranusa i Syreniusza.

• We wtorek 5 grudnia o 17:00 Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk.

• Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza w środę 6 grudnia o 16:00, na wykład Ks. Piotra Leśniaka „Otrzymaliście Ducha Świętego”. Szczegóły na plakacie.

W piątek, 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP po Mszy Św. o 18:00 ZAPRASZAMY na Spotkanie Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej do Sali na Plebanii.

• W przyszłą niedzielę, 10 grudnia, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, będzie obchodzony w Kościele w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
Po Mszach Św. będą zbierane OFIARY pieniężne do PUSZEK przy wyjściach z kościoła.

• Także w przyszłą niedzielę Zapraszamy Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i Ich Rodziców na Mszę Św. o 14:00. Będzie poświęcenie Medalików.

 

W Święto Świętej Rodziny, 31 grudnia, pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30.
Serdecznie prosimy Czcigodnych Jubilatów oraz Ich najbliższych , aby zgłosili tę radosną uroczystość w zakrystii po Mszach Św. lub w Kancelarii parafialnej.

Nasza Parafia organizuje w dniach od 29 czerwca do 8 lipca 2018r. (wakacje), 10 dniową pielgrzymkę do Francji (Paryż, Lisieux, Mont Saint Michel, Tours, La Salet), Szczegóły na plakacie. Spotkanie organizacyjne 6 grudnia, w środę po Nowennie (ok. 18:45)w salce katechetycznej, zapisy w kancelarii.

Komenda Policji wraz z Episkopatem Polski zwracają się do Wiernych z APELEM „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” – „ODBLASKI MOGĄ URATOWAĆ ŻYCIE”. Jest to ZACHĘTA, aby po zmroku w okresie jesienno – zimowym i nie tylko, poruszając się po drogach nosić ELEMENTY ODBLASKOWE. Taki odblask ostrzega kierowcę, że Ktoś idzie drogą i może uratować zdrowie i życie pieszego.

„Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie”. Adwent to przychodzenie Pana. Czy jestem gotowy na spotkanie z Chrystusem? Jakie dzieła i zamiary pragnę podjąć, aby okazać się czuwającym?

 

Zamknij menu