Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 3 czerwca 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 CZERWCA 2018 R.
9 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:
• Przeżywamy w całej Ojczyźnie ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA. W tym dniu przy drzwiach kościoła zbierane będą OFIARY do puszek na ŚWIĄTYNIĘ OPATRZNOŚCI BOŻEJ w Warszawie.
• Także dzisiaj odbędzie się coroczna Diecezjalna Pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę. Uroczystości rozpoczną się o 10:30 w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie, skąd z relikwiami św. Jana Sarkandra i św. Jana Pawła II wyruszy procesja na Kaplicówkę. Eucharystii będzie przewodniczył Ks. Biskup Senior Tadeusz Rakoczy.
• Zmiana Tajemnic Żywego Różańca, po Mszy Św. o 8:00.
• Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe, połączone z Procesją Eucharystyczną w ramach Oktawy Bożego Ciała o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W czwartek, 7 czerwca – przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe Powołania Kapłańskie i Zakonne.
W piątek, 8 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas Nabożeństwa Czerwcowego nastąpi Akt Oddania i Wynagrodzenia Sercu Bożemu. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
• W sobotę, 9 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Z okazji 5 ROCZNICY Beatyfikacji Założycielki ZGROMADZENIA, Błogosławionej Małgorzaty Łucji Szewczyk, Siostry Serafitki ZAPRASZAJĄ na uroczystą Mszę Św. we wtorek, 5 czerwca, o godzinie 11:00. Nie będzie Nabożeństwa wieczorem.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Do piątku włącznie po Mszy Św. wieczornej Procesja z Najświętszym Sakramentem Ołtarza przy kościele. Zapraszamy Dzieci do sypania kwiatów, Dzieci Pierwszokomunijne, Osoby niosących feretrony, baldachim oraz wszystkich Parafian do udziału w Nabożeństwie.

Parafia Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu i Liceum Ogólnokształcące Im. Ks. S. Konarskiego organizuje w sobotę, 9 czerwca, BIEG TRZEŹWOŚCI na STULECIE WOLNOŚCI. Szczegóły na Plakacie i Stronie Internetowej. Zachęcamy do kibicowania!!!

Także w sobotę, 9 czerwca, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH w Dworach przeżywa Jubileusz 60 -lecia. Z tej okazji w Kaplicy Hallerów będzie odprawiona Msza Św. o 15:00.

Dyrektor Muzeum Zamek w Oświęcimiu oraz nasza Parafia organizują SESJĘ związaną z obchodami 80 Rocznicy Powrotu Relikwii Św. Andrzeja Boboli do Polski:1938 – 2018. SESJA odbędzie się w sobotę, 9 czerwca, o 16:00 w Sali Reprezentacyjnej Zamku, a po niej Msza Święta z uczczeniem Relikwii Patrona Polski w naszym kościele o 18:00. Zapraszamy! Szczegółowy Program na Plakacie.

W przyszłą niedzielę odbędzie się w Oświęcimiu po raz siódmy „MARSZ dla ŻYCIA i RODZINY”. Organizatorzy zapraszają do udziału w radosnej manifestacji Wszystkich, dla Których ŻYCIE, RODZINA i OJCZYZNA stanowią wartości najcenniejsze.
MARSZ rozpocznie Msza Św. w naszym kościele o 12:00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Romana Pindla. Po niej Uczestnicy przejdą w radosnym pochodzie ulicami naszego Miasta. Świętowanie zakończymy na terenie Szkoły Podstawowej Nr 9, gdzie odbędzie się Rodzinny Piknik.
Szczegóły na plakatach, stronie internetowej oraz ulotkach, które dzisiaj, po każdej Mszy Św. są rozdawane przed kościołem.

Także w przyszłą niedzielę, 10 czerwca, Msza Święta w Broszkowicach o 10:00 – ku czci Św. Medarda – o Bł. Boże , zachowanie od gradobicia i szczęśliwe zbiory. Dziękujemy Parafianom z Broszkowic za złożone OFIARY na potrzeby kościoła.

W środę, 6 czerwca, o 16:00, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, zaprasza na wykład Ks. Piotra Leśniaka Pt. „Dary Ducha Świętego – Dar Mądrości”. Szczegóły na plakacie.

Wyrażamy gorące PODZIĘKOWANIE, WSZYSTKIM, Którzy przyczynili się do zorganizowania Modlitewnego Czuwania przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – Scholi, Wspólnotom, Zespołowi „Pochwalony”, przygotowującym ciasto na Agape. DZIĘKUJEMY także Tym, Którzy zaangażowali się w przygotowanie PARAFIALNEGO DNIA CHOREGO. „BÓG ZAPŁAĆ”!

„Syn Człowieczy jest Panem Szabatu”. Szabat to Dzień Święty, to Dzień Pański – jak świętuję, czy mam czas dla Mojego Pana?