Ogłoszenia – 29 października 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 PAŹDZIERNIKA 2017r.
UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

• Obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Pamiętajmy w naszych modlitwach o żyjących i zmarłych Fundatorach, Ofiarodawcach i Budowniczych kościoła.
• W kancelarii parafialnej po Mszach Św. przyjmowane są WYPOMINKI za ZMARŁYCH.
• Po Mszy Św. o 12:00, odbędzie się Inauguracyjne posiedzenie Rady Parafialnej w Sali na plebanii.
• NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE o 17:30, a w TYGODNIU do końca października o 17:15. Zapraszamy.

• W środę, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych.
• We czwartek, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
• W sobotę, 4 listopada – wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa.

We wtorek, 31 października zachęcamy do skorzystania z SAKRAMENTU POKUTY w godzinach : od 7:00 do 8:30 oraz od 16:00 do 18:30.

ODPUST ZUPEŁNY za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przyjęcie łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii Św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW w dniach 1 i 2 listopada:

1 LISTOPADA – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

Msze Święte w kościele Parafialnym – jak w każdą niedzielę.

Na Cmentarzu Parafialnym w Kaplicy:

• o 9:00 – (Parafia Wspomożenia Wiernych)
• o 10:30 – (Parafia Miłosierdzia Bożego)
• o 12:00 – (Parafia Świętego Józefa )
• o 14:00 – Msza Święta koncelebrowana z kazaniem, po Mszy Św. PROCESJA po CMENTARZU z modlitwami za zmarłych.

Na Cmentarzu Komunalnym w Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa:

• o 9:30 i 11:30 – Msza Święta z kazaniem,
• o 14:00 – Msza Święta koncelebrowana (przez kapłanów z Parafii naszego miasta) z kazaniem, po Mszy Św. PROCESJA po CMENTARZU z modlitwami za zmarłych.

2 LISTOPADA – DZIEŃ ZADUSZNY.

Msze Św. w kościele Parafialnym – o 7:00, 8:00 i 18:00

W Kaplicy na Cmentarzu Parafialnym – Msza Św. – o 10:00,
po Mszy Św. PROCESJA po CMENTARZU z modlitwami za zmarłych.

Różaniec z czytaniem WYPOMINKÓW przez cały listopad – w kościele o 17:30
Msze Św. w tym dniu na Cmentarzu Komunalnym w Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa:
• o 11:00 – Msza święta koncelebrowana (przez kapłanów z Parafii naszego miasta) z kazaniem , po Mszy Św. PROCESJA po CMENTARZU z modlitwami za zmarłych.
• o 17:00 – Msza Św. i modlitwy za zmarłych,

o 14:00 w byłym Obozie Zagłady pod Ścianą Śmierci – Msza Św. koncelebrowana (przez kapłanów z Parafii naszego miasta).

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
• Pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Nabożeństwo po Mszy Św. o 18:00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
• Pierwszy piątek miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. 8:00 i 18:00.
Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.
• Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszych sobót – Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7.30 różaniec . o 8:00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych. Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu. W zakrystii i na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można pobrać tekst PRZYRZECZENIA.

W sobotę po pierwszym piątku, odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby Starsze i Chore, do Których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

W poniedziałek, 30 października zostanie odprawiona Msza Św. o 8:00 jako podziękowanie za peregrynację Tryptyku Jezusa Miłosiernego i Apostołów Miłosierdzia od Mieszkańców z Osiedla Fika.

• W niedzielę, 5 listopada, zapraszamy na Tradycyjną Drogę Krzyżową do Brzezinki w intencji Ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o 14:00 przy Bramie Śmierci. Szczegóły na plakacie.
• Także w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o 8:00 ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca.

Młodzież Oazowa organizuje sprzedaż zniczy pod hasłem „Miej swój wkład nie wyjdź z niczem”. Po Mszach Św. w przedsionku kościoła można zakupić znicze i wkłady. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie działalności młodzieży Oazowej (wyjazdy, rekolekcje).

Fundacja „ Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy” zwraca się z APELEM o pomoc dla sześcioletniego Mateuszka Miłonia na leczenie i rehabilitację. W tym celu Fundacje organizuje 4 listopada na hali lodowej w Oświęcimiu charytatywny mecz hokejowy reprezentacji Przyjaciół „Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy” i reprezentacji Artystów Polskich. Zapraszamy. Szczegóły na Plakacie.

„Czy jednak naprawdę zamieszka Bóg na ziemi? Przecież niebo i niebiosa najwyższe nie mogą Cię objąć, a tym mniej ta świątynia, którą zbudowałem” – tak rozważa król Salomon. Jaki Dom dla Pana my budujemy? Czy moje serce jest Świątynią Boga? Jak troszczę się o Świątynię Parafialną?