Ogłoszenia – 29 lipca 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 LIPCA 2018 R.

• We wtorek, 31 lipca – wspomnienie Św. Ignacego z Loyola, kapłana,
• W środę, 1 sierpnia – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła. Rozpoczynamy Miesiąc Trzeźwości i Abstynencji. Na ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się Księga Trzeźwości. Zachęcamy Parafian do podjęcia tego APELU w celu wynagrodzenia za pijaństwo i troski o trzeźwość Polskich Rodzin. Pamiętajmy także o Tych, Którzy oddali życie w Powstaniu Warszawskim i módlmy się w Intencjach naszej Ojczyzny i Rządzących.
W czwartek, 2 sierpnia, przypada Odpust Porcjunkuli – M. B. Anielskiej, który Wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki. W kaplicy Sióstr SERAFITEK Msze Św. odpustowe o 6:30 i 17:30, ku czci Matki Bożej ANIELSKIEJ.
• W sobotę, 4 sierpnia – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, kapłana.

W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 7 do 11 sierpnia 2018r. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki są słowa: „PROWADZENI przez DUCHA ŚWIĘTEGO”.

Parafia M.B. Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu organizuje Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę w dniach od 9 do 14 sierpnia BR. Zapisy są prowadzone w Kancelarii parafii u Księży Salezjan.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
• Pierwszy czwartek miesiąca – podczas Nabożeństwa po Mszy Św. o 18:00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej Parafii.
• Pierwszy piątek miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. 8:00 i 18:00.
Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.
• Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Pierwszych Sobót – Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych. Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu. W zakrystii i na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można pobrać tekst PRZYRZECZENIA.

W sobotę, 4 sierpnia, odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do Których mamy pójść z Komunią świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.
Z powodu remontu kancelarii nie ma możliwości zgłoszeń telefonicznych!!!

W niedzielę, 5 sierpnia, o 17:00 SIOSTRY SERAFITKI zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Błogosławionej Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk.

Także w niedzielę, po Mszy Św. o 8:00 Zmiana Tajemnic Różańcowych.

Mieszkańców Broszkowic prosimy o gościnne przyjęcie na nocleg Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki z Bielska – Białej na Jasną Górę. Przewidywane przyjście grupy Pielgrzymów do Broszkowic pod Krzyż – w poniedziałek, 6 sierpnia, około godziny 19:30. Msza św. 7 sierpnia na wyjście pielgrzymki w Broszkowicach o 7.30.

Parafia organizuje wyjazd autokarem do Częstochowy w dniu 11 sierpnia (sobota) na powitanie PIELGRZYMÓW. Msza Święta na „Szczycie” o 13:30. Zapisy w kancelarii. Koszt – 30 zł. Wyjazd z Parkingu „Pod Zamkiem” o 7:00.

W dniach od 28 lipca do 5 sierpnia 2018 r. na estradzie obok Oświęcimskiego Centrum Kultury odbywać się będą, w ramach 55 TYGODNIA KULTURY BESKIDZKIEJ, koncerty Zespołów z Podbeskidzia, innych regionów Polski oraz z zagranicy. Szczegółowy program na plakatach. Zapraszamy!

„Zebrali więc i ułomkami z pięciu chlebów jęczmiennych, które zostały po spożywających, napełnili dwanaście koszów”. Nie tylko módlmy się o codzienny CHLEB, ale SZANUJMY ten DAR BOGA OJCA i pracę wszystkich, Którzy nam służą.