Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 29 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 KWIETNIA 2018 R.
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

DZISIAJ:
• Rodzice i Przyjaciele 14 letniej Zuzanny Kunowskiej z Sosnowca, poproszą nas przy drzwiach wyjściowych z kościoła, o wsparcie leczenia i rehabilitacji swojej córki. Już teraz dziękują za okazaną Pomoc.
• Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
We wtorek, 1 maja – wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika. Modlimy się o Boże Błogosławieństwo dla ludzkiej pracy, oraz w intencji Tych, Którzy jej nie mają. Rozpoczynamy MARYJNE NABOŻEŃSTWA MAJOWE. Odprawiamy je: w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, w niedziele i święta – o 17:30.
W środę, 2 maja – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
W czwartek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Jest to także dzień modlitw w intencjach naszej Ojczyzny i Emigracji. Msze Św. tak jak niedziele.
W piątek, 4 maja – wspomnienie Św. Floriana, męczennika, Patrona Strażaków i Ludzi Niebezpiecznej Pracy. W tym dniu Ks. Biskup Ordynariusz udziela dyspensy dotyczącej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie, w poniedziałek, 30 kwietnia wyrusza VI Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Zakończenie Pielgrzymki odbędzie się w łagiewnickim sanktuarium w czwartek, 3 maja.

W poniedziałek, 30 kwietnia, próba dzieci z kl. III c z Babic oraz z Innych Szkół Miasta w kościele o 16:30.

Również w poniedziałek, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na SPOTKANIE Rodziców Dzieci Klas IV, które w tym roku będą przeżywały Rocznicę Komunii Świętej w naszym kościele w niedzielę 27 maja na Mszy Św. o 10:30. Spotkanie będzie w salce katechetycznej o 18:30.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
• Pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Nabożeństwa Majowego o 17:30, modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej Parafii.
• Pierwszy piątek miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. 8:00, wieczorem Nabożeństwo Majowe.
Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00. Szczególnie zachęcamy Rodziców i
Rodziny Dzieci Pierwszokomunijnych.
• Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Pierwszych Sobót – Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 różaniec, o 8:00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie Życia Dzieci poczętych. Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych, a zagrożonych w swym istnieniu. W zakrystii i na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można pobrać tekst PRZYRZECZENIA.

Od piątku, 4 maja, Młodzież Szkół Średnich rozpoczyna egzaminy maturalne. Pamiętajmy o Nich w modlitwie podczas Mszy Św. i Nabożeństw Majowych.

W sobotę, 5 maja o 17:00 Siostry Serafitki zapraszają na wspólną modlitwę przy Relikwiach Bł. Matki Małgorzaty Łucji.

Także w sobotę, odwiedzimy Chorych i Starszych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenie Ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Początek odwiedzin od 9:00.

W przyszłą niedzielę, 6 maja, w naszej Parafii DZIEŃ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ, na Mszy Św. o 10:30 i o 12:00. Prosimy Parafian niezwiązanych z Uroczystością, aby wybrać uczestnictwo we Mszach Świętych na innych godzinach.
Spowiedź Święta dla Dzieci Pierwszokomunijnych w sobotę 5 maja od 14:00 do 16:30.
Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i Ich Rodzin o dobre przygotowanie i przeżycie tego dnia.

Także w przyszłą niedzielę, Zmiana Tajemnic Żywego Różańca, po Mszy Św. o 8:00.

Serdecznie ZAPRASZAMY na CZUWANIE przed ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO, 19 maja (sobota). Spotkanie rozpoczniemy Eucharystią o 18:00. Szczegółowy Program znajduje się na Plakacie.

Urząd Miasta informuje o obchodach świąt państwowych i zaprasza Mieszkańców Oświęcimia na :
• 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej,
• 3 maja – 227 rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja,
• 8 maja – 73 rocznice zakończenia Drugiej Wojny Światowej.
Szczegółowy Program obchodów na Plakacie.

W dniach od 4 do 10 maja BR w Naszym Kinie, Oświęcimskiego Centrum Kultury, będą odbywały się projekcje filmu „Maria Magdalena”. Godziny projekcji filmu na Plakacie.

Starosta Oświęcimski zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne. Szczegóły na Afiszu.

Parafia Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu i Liceum Ogólnokształcące Im. Ks. S. Konarskiego organizuje 9 czerwca, BIEG TRZEŹWOŚCI na STULECIE WOLNOŚCI. Trwają zapisy drogą internetową. Szczegóły na Plakacie i Stronie Internetowej. Zachęcamy, Zapraszamy!!!

W dniach od 15 do 17 czerwca (piątek, sobota, niedziela) 2018 r., nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę po miejscach kultu Polski Północno – Wschodniej (między innymi: Studzieniczna, Sokółka, Suchowola, Różanystok, Grabarka, Kostomłoty, Kodeń). Zapisy w Kancelarii Parafialnej do 15 maja BR, koszt Pielgrzymki to 520 zł. od Osoby, więcej informacji na afiszu i u Ks. Proboszcza. Zapraszamy!

„Ojciec mój przez to dozna chwały,
że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.
Tylko ŁĄCZNOŚĆ z Chrystusem, Winnym Krzewem, gwarantuje obfite OWOCOWANIE.