Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 28 stycznia 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28 STYCZNIA 2018r.
4 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:
• W Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. o 9:30 Chór „Dworzanie” przy Kole Gospodyń Wiejskich w Dworach przedstawi krótki koncert kolęd i pastorałek, na które serdecznie zapraszają Wykonawcy.
• W naszej Parafii gościmy Zespół Folklorystyczny „HULAJNIKI” z Milówki z koncertem kolęd i pastorałek. Zespół zaśpiewa na Mszy Św. o 10:30 i 12:00, a po Mszach Św. wystąpi z krótkim koncertem. Będzie można nabyć płyty DVD z występem tego Zespołu. ZAPRASZAMY!
Spotkanie Opłatkowe Żywych Róż Różańca Świętego. W programie o 14:00 Msza Św., a po niej spotkanie w salce katechetycznej przy Stole, łamanie się Opłatkiem i śpiewanie kolęd. ZAPRASZAMY!
• Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W środę, 31 stycznia – Uroczystość Św. Jana Bosko, kapłana.
• W piątek, 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Św. o 6:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:00. Podczas Mszy Św. będzie poświęcenie gromnic. W tym dniu Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
• W sobotę, 3 lutego – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
• Pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Nabożeństwo po Mszy Św. o 18:00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej Parafii.
• Pierwszy piątek miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. 8:00 i 18:00.
Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.
• Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszych sobót – Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 różaniec . o 8:00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych. Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu. W zakrystii i na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można pobrać tekst PRZYRZECZENIA.

Serdecznie Zapraszamy Pracowników Służby Zdrowia na Spotkanie Opłatkowe, 2 lutego. W Programie: o 18:00 Msza Św. w Waszej Intencji, a po niej spotkanie przy Stole w salce katechetycznej.

W sobotę, 3 lutego – odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do Których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

W sobotę, 27 stycznia, zakończyliśmy WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ – KOLĘDĘ. Składamy serdeczne
PODZIĘKOWANIE wszystkim Parafianom, Którzy przyjmowali nas do swoich Domów, za Wspólną Modlitwę w gronie Rodziny, za okazję do rozmowy i poznania Waszych Radości i Trosk.
Wyrażamy gorące „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone OFIARY, które jak co roku, w części przekazywane są przez kapłanów do Kurii Diecezjalnej na Potrzeby Diecezji.
Przepraszamy za jakiekolwiek niedogodności czy uchybienia, które wynikły z odwiedzin kolędowych.
W intencji Rodzin i Osób samotnych, Które odwiedziliśmy po Kolędzie odprawimy Msze Św.: w niedzielę 4 lutego o 10:30 oraz w niedzielę 11 lutego o 12:00.

W przyszłą niedzielę, Zmiana Tajemnic Żywego Różańca, po Mszy Św. o 8:00.

„Zdumiewali się Jego nauką; uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie”. Czy umiemy się zdumiewać Nauką Jezusa? Niech Jego Nauka umacnia nas.