Ogłoszenia – 28 maja 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28 MAJA 2017r.

NIEDZIELA  Wniebowstąpienia Pańskiego

Dzisiaj:

  • NABOŻEŃSTWO MAJOWE  o 17:30.
  • W Sanktuarium Księży Salezjanów Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych o 11:30

Jutro o 17:00 Ks. Biskup Piotr Greger udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. O godzinie 16:40 rozpocznie się modlitewne czuwanie. Polecajmy w naszych modlitwach młodzież prosząc o owocne przyjęcie Sakramentu Bierzmowania

Ze względu na Bierzmowanie nie będzie Mszy św. o godz. 18:00, majówka w ramach czuwania przed Mszą św. połączoną z Bierzmowaniem.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej-dziewicy
  • We wtorek wspomnienie św. Jana Sarkandra – kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji
  • W środę święto Nawiedzenia NMP – w tym dniu kończymy nabożeństwa majowe
  • W czwartek wspomnienie św. Justyna – męczennika. W tym dniu polecamy wszystkie dzieci z racji przypadającego ich święta. Rozpoczynamy również nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do udziału i modlitwy litanią do Serca Pana Jezusa:

– w tygodniu po wieczornej Mszy Św.

 – w niedziele o 17:30.

  • W sobotę wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  • W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • W pierwszy piątek  po Mszy świętej o 8:00 oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. SPOWIEDŹ   ŚWIĘTA: od 7:00 do 8:00 i od 16:00 do 18:00
  • W pierwszą sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP.

W tym dniu zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi – o 7:30 Różaniec, o 8:00 Msza święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z 15 minutową  medytacją, dziesiątek Różańca w intencji poszanowania życia Dzieci Nienarodzonych. W związku z tym nie ma Mszy Św. o godz. 7:30.

W sobotę, 3 czerwca, odwiedzimy Chorych i Starszych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenie Ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Początek odwiedzin od 9:00.

W przyszłą niedziele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny.

W przyszłą niedzielę 4 czerwca odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:30 w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie, skąd z relikwiami św. Jana Sarkandra i św. Jana Pawła II wyruszy procesja na Kaplicówkę.

Również w przyszłą niedziele przeżywać będziemy w całej Ojczyźnie Święto Dziękczynienia.W tym dniu zbierane będą ofiary do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej.

Zarząd Główny Stowarzyszenia Byłych Wychowanków Salezjańskich serdecznie zaprasza wszystkich absolwentów szkoły salezjańskiej w Oświęcimiu na doroczny zjazd, który odbędzie się w niedziele 4 czerwca o godzinie 9:00, o 10:00 Eucharystia, potem będzię piknik oraz koncert.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” wraz z Innymi zapraszają jutro 29 maja na XXXVI Sesje Kolbiańską. Program na plakatach w gablotce.

30 VI – we wtorek o 19:00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich zaangażowanych w pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę – grupę muzyczną, kwatermistrzów.

Zamknij menu