Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 26 listopada 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 LISTOPADA 2017r.
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

DZISIAJ:
• W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata można zyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi Wszechświata i spełniając zwykłe warunki odpustu. Dzisiejsza Uroczystość to główne święto patronalne Akcji Katolickiej.
• Serdecznie witamy Ks. Tomasza Chrzana. Po Mszach Św. będzie można nabyć książkę Jego autorstwa poświęconą Ks. Proboszczowi Janowi Skarbkowi zasłużonemu dla naszej Parafii i Ziemi Oświęcimskiej.
• Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W czwartek, 30 listopada – święto Św. Andrzeja, apostoła.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Pierwszy piątek miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. 8:00 i 18:00.
Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.
Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszych sobót – Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 różaniec, o 8:00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych. Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu. W zakrystii i na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można pobrać tekst PRZYRZECZENIA.

We czwartek, 30 listopada zostanie odprawiona Msza Św. o 8:00 jako podziękowanie za peregrynację Tryptyku Jezusa Miłosiernego i Apostołów Miłosierdzia od Mieszkańców z Ul. Zakładowej, Makowskiego, Krakowskiej i Konopnickiej.

• Do końca listopada modlimy się na różańcu za Zmarłych o 17:30.

W sobotę, 2 grudnia, odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby Starsze i Chore, do Których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

• W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, rozpoczyna się OKRES ADWENTU i NOWY ROK LITURGICZNY.

• Także w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o 8:00 ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca.

Duszpasterstwo Małżeństw Bezdzietnych, zaprasza w niedzielę 3 grudnia do Parafii Chrystusa Króla w Bielsku – Białej Leszczynach o godzinie 16:00 na Mszę Św. i spotkanie przy stole.

Nasza Parafia organizuje w dniach od 29 czerwca do 8 lipca 2018r. (wakacje), 10 dniową pielgrzymkę do Francji (Paryż, Lisieux, Mont Saint Michel, Tours, La Salet), Szczegóły na plakacie. Spotkanie organizacyjne 5 grudnia, w środę po Nowennie (ok. 18:45)w salce katechetycznej, zapisy w kancelarii.

„Król im odpowie: »Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili«”. Mogę czynić dobro, mogę czynić zło. W jaki sposób pragnę przypodobać się KRÓLOWI – CHRYSTUSOWI? Decyzja zależy od mojego wolnego wyboru.