Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 25 lutego 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25 LUTEGO 2018 R.
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ:
• Modlitwą i Ofiarą do puszek wspieramy Dzieci Afryki – dzieło „Ad Gentes”. Zbiórka przy drzwiach kościoła. Wesprzyjmy swoimi modlitwami oraz ofiarami 2032 misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną. Komisja Episkopatu Polski ds. Misji dziękuje za wszystkie ofiary składane dzisiaj, jak w ciągu całego roku. Posłuszni natchnieniom Ducha Świętego, nie ustawajmy w trosce o misje.
• GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o 17:00.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
• Pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Nabożeństwo po Mszy Św. o 18:00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej Parafii.
• Pierwszy piątek miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy Św. 8:00 i 18:00.
Okazja do SPOWIEDZI: od 7:00 do 8:00 oraz od 16:00 do 18:00.
Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszych sobót – Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 7:30 różaniec . o 8:00 Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Po niej adoracja z piętnastominutowym rozważaniem i dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych. Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu. W zakrystii i na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można pobrać tekst PRZYRZECZENIA.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Babicach ZAPRASZAJĄ na „DZIEŃ OTWARTY”, we czwartek 1 marca 2018 o godzinie 16:30. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

W sobotę, 3 marca – odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do Których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00. Następne odwiedziny będą jeszcze przed Świętami w Wielka Środę.

Także w sobotę, 3 marca BR w byłym niemieckim obozie zagłady w Brzezince odbędzie się Droga Krzyżowa w Intencji Trzeźwości Narodu Polskiego. Rozpoczęcie przy Bramie Śmierci o 10:00. Szczegóły na plakacie w gablotce.

W przyszłą niedzielę, Zmiana Tajemnic Żywego Różańca, po Mszy Św. o 8:00.

Nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę, 10 marca BR. Wyjazd o 8:00 spod Zamku, zapisy w kancelarii parafialnej, koszt 20 zł. ZAPRASZAMY!

W dniach od 2 do 8 marca 2018 roku w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury będą się odbywały projekcje filmu pt. „Gurgacz. Kapelan Wyklętych”. Szczegóły na plakatach.

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich … na górę wysoką”. Dołączmy do Nich i umacniajmy swoją wiarę w Bóstwo Jezusa , abyśmy byli gotowi na MĘKĘ i ZMARTWYCHWSTANIE ZBAWICIELA.