Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

Ogłoszenia – 25 czerwca 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25 CZERWCA 2017r.
12 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj:
• Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o 17:30.
• Msza Św. w BABICACH przy Szkole o godzinie 9:00: O Błogosławieństwo Boże dla Mieszkańców, zachowanie od nieszczęść i szczęśliwe zbiory.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
• W środę, 28 czerwca – wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika,
• W czwartek, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. w naszym kościele o: 6:00, 8:00, 9:00, 17:00 i 18:00. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o Ks. Piotrze, który obchodzi swoje Imieniny. Życzymy zdrowia, Bł. B. oraz pomyślności w posłudze duszpasterskiej w naszej Parafii.

W związku z koronacją obrazu Matki Bożej Miłosierdzia – Kazimierzowskiej w Rajczy, która odbędzie się w sobotę, 1 lipca 2017r o godzinie 11:00, nasz Dekanat został zaproszony do udziału w Nowennie w środę 28 czerwca na Mszę Świętą o 18:00 i Nabożeństwo do Matki Bożej o 19:00. Wyjazd we własnym zakresie.

W piątek 30 czerwca zakończenie Nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.

W lipcu i w sierpniu (czas wakacji) nie ma Mszy Św. o 7:30.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. o godzinie 8:00. Podczas Nabożeństwa odmówimy dziesiątek Różańca w obronie życia dzieci poczętych. Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dzieci poczętych a zagrożonych w swym istnieniu. W zakrystii i na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można pobrać tekst PRZYRZECZENIA.

• Zakończyła się Peregrynacja Tryptyku Jezusa Miłosiernego i Apostołów Miłosierdzia na Ul. Górnickiego i Wysokiej oraz Ul. Nideckiego 13 A i B. Dziękujemy Parafianom za złożone ofiary na potrzeby kościoła i zamówione Msze Św. – Bóg zapłać!

• W poniedziałek zapraszamy na Mszę Św. o 18:00 kolejne Rodziny z Ul. Solskiego, Dąbrowskiego i Pl. Kościuszki oraz Ul. Nideckiego 13 C, D, E i F, które zabiorą Tryptyk do swoich mieszkań.

• W przyszłą niedzielę Zmian Tajemnic Żywego Różańca, po Mszy Św. o 8:00

W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na XXXIV Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 7 do 11 sierpnia 2017r.

Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza w okresie od 26 czerwca do 25 lipca 2017r do kościoła Św. Maksymiliana w Oświęcimiu na koncerty organowe w ramach 22 Letnich Koncertów Organowych, Szczegółowy program na plakacie.

Wszystkim Parafianom, Którym dane będzie wyjechać na wakacje, urlopy, rekolekcje oraz wszystkim odpoczywającym w domach oraz Gościom odwiedzającym Ziemię Oświęcimską, na czas wakacji życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku oraz prosimy Boga, aby wakacje były dla wszystkich szczęśliwe. Niech Dobry Bóg nam wszystkim błogosławi , ma w swej opiece i zachowa od wszelkiego złego , a to życzenie niech będzie zarazem naszą wspólną modlitwą.

„Do każdego, który się przyzna do Mnie przed ludźmi,
przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”.
Wakacje to Dobry Czas, aby przyznawać się do Chrystusa. Skorzystajmy z okazji.